Włamywacz zatrzymany w bezpośrednim pościgu

Policjanci z zespołu interwencyjnego zatrzymali w bezpośrednim pościgu 26 - letniego mężczyznę, którego podejrzewali o włamanie do jednego z domów na terenie Chojnic.

Sprawcy za popełnione przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.   |  fot. ilustracyjne

Sprawca w tym zdarzeniu włamał się do wnętrza budynku, skąd spłoszył go alarm, który załączył się po wejściu do środka. W minioną niedzielę (1.09.) dyżurny otrzymał i formację, że do jednego z domów na terenie Chojnic włamuje się mężczyzna. Natychmiast pod wskazany adres skierował najbliżej znajdujący się patrol, który po przyjeździe na miejsce ustalił, że młody mężczyzna, którego opisali świadkowi wybił okno balkonowe w budynku wszedł do środka, jednak sygnał alarmu go spłoszył i uciekł w kierunku centrum.

 Mundurowi natychmiast przystąpili do działania i zaczęli poszukiwać opisanego mężczyznę. Dzięki zapamiętanym szczegółom przez świadków już chwilę po zdarzeniu policjanci zauważyli mężczyznę, który odpowiadał wskazanemu rysopisowi. Podejrzewany o to przestępstwo 26 - latek został przez stróżów prawa zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu  Dodatkowo mundurowi z wydziału kryminalnego w trakcie czynności ustalili, że zatrzymany mężczyzna miał związek z innym przestępstwem włamania do samochodu ciężarowego.

Sprawca w tym zdarzeniu po włamaniu do środka kabiny ukradł różnego rodzaju przedmioty w tym akumulatory. Funkcjonariusze ustalili, że straty powstałe w wyniku przestępstwa wyniosły około 2,5 tys. złotych. Policjanci w wyniku pracy operacyjnej odzyskali w całości skradzione przez 26 - latka łupy , które wkrótce wrócą do właściciela. Wczoraj śledczy przesłuchali mieszkańca Chojnic, któremu przedstawili zarzuty dotyczące usiłowania włamania oraz kradzieży z włamaniem.

KPP

 1. 10 września 2019  18:39   Brawa   zk

  Brawa dla zuchwałych komisarzy ,jako mieszkaniec chojnic jestem dumny z naszych funkcionariuszy, a rowery dalej giną. Żal

  0
  0
 2. 3 września 2019  15:13   A po, co skoro jest ...   anonim

  A po, co skoro jest ilustracyjne

  9
  3
 3. 3 września 2019  13:20   Zdjecie (1)   Adam

  Wypadałoby zaktualizować zdjęcie kryminału.

  4
  10
  Pokaż/ukryj odpowiedzi