Wkrótce ruszy przetarg na projekt targowiska przy ul. Młodzieżowej

Burmistrz Arseniusz Finster zapewnia, że pamięta o targowisku przy ul. Młodzieżowej i trzyma w budżecie 70 tys. zł na jego projekt. - Za chwilę będzie ogłoszony przetarg – zapewnia nas burmistrz Arseniusz Finster.

Już od kilku lat handlujący na bazarze przy ul. Młodzieżowej chcą poprawy warunków. Również samorządowcy i radni z osiedli Hallera i 700 - lecia są zwolennikami modernizacji targowiska.   |  fot. (arch)

O tę sprawę zapytaliśmy podczas ostatniej konferencji prasowej, gdyż handlujący przy ul. Młodzieżowej oczekują remontu jak kania dżdżu. – Jak będziemy ten przetarg rozstrzygać, będę chciał się spotkać z prowadzącymi działalność na targowisku przy ul. Młodzieżowej, żeby przedstawić im projektanta.

- Jesteśmy umówieni, że projekt powstanie w tym roku i będziemy przygotowani na realizację zadania. Niestety, nie dostaniemy żadnego dofinansowania na to zadanie. Jest to jednak sprawa honorowa, bo radni mnie w tym temacie naciskają – przyznaje burmistrz Arseniusz Finster.

(olo)

Zapisz

 1. 10 lutego 2018  10:55   słuszna uwaga brakuje ...   anonim

  słuszna uwaga brakuje zadaszenia i szpaków nie będzie

  1
  0
  Odpowiedz
 2. 9 lutego 2018  17:52   zakupy na rynku.   anonim

  na rynku kupiłam spleśniałe truskawki i maliny z robakami, a czereśnie podgryzły szpaki. O to cała świeżość.

  1
  1
  Odpowiedz
 3. 9 lutego 2018  08:44   Tylko   Chojniczanin

  Wykonawca z centrum kultury który buduje a zbudować nie może bedzie najlepszy

  1
  0
  Odpowiedz
 4. 7 lutego 2018  17:06   zakupy najlepiej na rynku   anonim

  świeże truskawki, maliny, czereśnie tylko na rynku przecież nie w markecie

  7
  0
  Odpowiedz
 5. 7 lutego 2018  10:16   na zakupy - gdzie?   z nadzieją.

  O tak wybudować halę należy , bo miasto winno mieć targowisko. Ale czy ceny będą niższe niż w marketach, to wątpię. Na razie to kupowałam w marketach, bo było taniej.

  4
  4
  Odpowiedz
 6. 6 lutego 2018  16:55   Aż się prosi,aby w tym ... (1)   svenson

  Aż się prosi,aby w tym miejscu wybudować nowoczesną halę targową,która nie jest może tania,ale stanowiłaby realną konkurencję dla pobliskich supermarketów i dała możliwość zakupu towarów po niższych,rynkowych cenach.

  8
  4
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 6 lutego 2018  17:27   Kupujacy   Były handlowiec

   do svensona. Też jestem za porządna hala handlowa zamiast tylko dachu nad targowiskiem. Ale nie dlatego że na targowisku czy jakby inaczej nazwać miejsce handlu na ul. Mlodziezowej, to na pewno nie z tego powodu że w marketach jest drożej. Przecież część handlujących przez podstawione osoby tam kupuje a później sprzedaje na swoich stanowiskach. Nie jest to może reguła, ale są takie przypadki. Po za tym, duży handlowiec może taniej sprzedać, bo dużo kupuje jednorazowo a mały sprzedawca jak mu na polu nie urośnie to siła rzeczy musi kupić albo od rolnika czy producenta albo z hurtowni. Życzę jak najszybciej zrealizowania planów w rzeczywistości.

   6
   1