Wkrótce jubileusz ChKS Kolejarz

Już za tydzień Chojnicki Klub sportowy „Kolejarz” będzie obchodzić swe 90 – lecie. Co działacze zaplanowali na 24 i 25 czerwca? - Jubileusz rozpoczniemy od mszy św. w kaplicy przy domu Księdza Seniora.

Krzysztof Dziadczyk prezes "Kolejarza".   |  fot. (m.n.)

- Potem spotkamy się we Wszechnicy – zapowiada prezes klubu Krzysztof Dziadczyk. - Tam będzie można zapoznać się z naszym dorobkiem, trofeami, obecni będą najbardziej zasłużeni sportowcy, m.in. Zbigniew Wiśniewski, Zbigniew Dullek i Andrzej Górnowicz.

25 czerwca w samo południe zagrają juniorzy a potem obecna drużyna ChKS Kolejarz zmierzy się z ekipą oldboyów. Przypomnijmy, ChKS Kolejarz począwszy do 1926 roku przechodził różne koleje losu. Niewiele osób już pamięta, ze już na samym początku jego częścią był klub żeglarski.

Pod szyldem Kolejarza grali niegdyś szachiści, hokeiści, działała sekcja olimpiad specjalnych Szansa, klub dał też wsparcie w 1993 roku pierwszej zorganizowanej ekipie morsów. Teraz w klubie działają sekcje piłkarska i lekkoatletyczna. Obiekty sportowe Kolejarza są pod pieczą miasta, stanowią tez zaplecze treningowe dla MKS Chojniczanka.

(ro)

Zapisz

 1. 17 czerwca 2016  20:01   Fajnie, że jest organizowany ... (1)   anonim

  Fajnie, że jest organizowany taki jubileusz, ale dlaczego w tym samym terminie, co Dni Chojnic?

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz