Wirtualny spacer po wystawie "Dawnego kina czar"

Zapraszamy do obejrzenia wystawy i wysłuchania opowieści o tym jak kiedyś pracowali kinooperatorzy. Chojnickie Centrum Kultury przygotowało wystawę pokazującą jak przed erą cyfryzacji działały kina analogowe.

Ze wspomnieniami dzieli się kinooperator Zygmunt Cieślik z Chojnic.   |  fot. screen YT

Na filmie można wysłuchać opowieści kinooperatorów Zygmunta Cieślika z Chojnice oraz Kazimierza Baszczyńskiego z Szubinka. Na wystawie stacjonarnej w sali wystawowej ChCK można zobaczyć zabytkowe kamery, projektory filmowe, plakaty kinowe. Można dowiedzieć się także na jakim sprzęcie pracowali kiedyś kinooperatorzy i jak był wyświetlany film.

Wystawie towarzyszy projekcja multimedialna "Kronika filmowa" oraz projekcja etiudy dokumentalnej o Chojnicach z 1975 roku. Chojnickie Centrum Kultury dziękuje za pomoc w realizacji wystawy Państwu Barbarze i Kazimierzowi Baszczyńskim z Szubina - promujących kulturę filmową i kino objazdowe, Muzeum Historyczno – Etnograficznemu w Chojnicach, Bibliotece Pedagogicznej w Chojnicach oraz Dyskusyjnemu Klubowi Filmowemu „Cisza”.

Wystawa w ChCK będzie czynna do końca marca 2021 w godzinach otwarcia placówki. Wstęp wolny. W dniach 13-20 marca Chojnickie Centrum Kultury decyzją rządu będzie zamknięte.

Ł. Sajnaj