Wirtualna wystawa "Józef Tischner - portrety"

Chojnice włączyły się w ogólnopolskie świętowanie 90. rocznicy urodzin jednego z najwybitniejszych polskich myślicieli. Prace wykonane ołówkiem przygotowała Dominika Laska, dla której wernisaż ten był debiutem.

Wystawa autorstwa Dominiki Laski zainaugurowała VI Chojnickie Dni Tischnerowskie.   |  fot. ChCK

Uroczyste, choć kameralne (przez wzgląd na obostrzenia) otwarcie wystawy poprowadził dr Przemysław Zientkowski, który przybliżył zebranym sylwetkę księdza profesora Tischnera oraz przedstawił ideę Dni Tischnerowskich jako cyklu wydarzeń o charakterze naukowym, kulturalnym i rozrywkowym, których celem jest propagowanie osoby i myśli filozofa.

Głównymi organizatorami wydarzeń w Chojnicach jest Urząd Miejski w Chojnicach i Chojnickie Centrum Kultury. Zaś partnerami: Wydział Filozficzny UPJP II w Krakowie, Wydział Pedagogiczny UKW w Bydgoszczy i Stowarzyszenie Drogami Tischnera. Prace można podziwiać w gablotach ustawionych na zewnątrz ChCK od 15 marca do 20 kwietnia b.r.

Zachęcamy do odwiedzenia wernisażu oraz śledzenia aktualności na stronie ChCK i profilu facebookowym "Polecam Poczytać Tischnera", gdzie na bieżąco ukazują się informacje o imprezach w cyku ChDT.

Ł. Sajnaj