Wiktoria z Charzyków stypendystką marszałka

Uczennica Szkoły Podstawowej w Charzykowach Wiktoria Dąbrowska odebrała Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego. Uroczysta gala miała miejsce w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku.

Wiktoria Dąbrowska (czwarta z prawej) otrzymała stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego.   |  fot. Pomorskie.eu

Stypendia wręczał między innymi marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. Nagrody były przyznawane w 4 kategoriach: dla laureatów i finalistów olimpiad i konkursów; za osiągnięcia naukowe i artystyczne; stypendia sportowe oraz za najlepsze wyniki w nauce – w tej właśnie grupie znalazła się Wiktoria, która z ubiegłoroczną średnią końcową 6.00 zajęła 6. miejsce na 397 uczniów.

Teraz uczennica rozpoczyna realizację indywidualnego programu stypendialnego, na który otrzymała wsparcie finansowe. Jako przedmioty wiodące wybrała język angielski i informatykę. Opiekunem stypendystki jest jej wychowawczyni pani Anita Fenske, która wspólnie z rodzicami towarzyszyła jej podczas gali.

W uroczystości wzięli udział rektorzy wyższych uczelni oraz członkowie komisji stypendialnej. Były podziękowania dla rodziców, w których zaznaczono, że wszystko zaczyna się od nich i od ich wysiłku w rozwój dziecka. Podziękowano także nauczycielom i szkołom, gdyż to również ich ogromna praca oraz powód do dumy. Wiktorio, jesteśmy z ciebie dumni i gratulujemy!

Anita Fenske

  1. 19 grudnia 2019  12:36   Brawo   Anonim

    Brawo Ty. Życzę dalszych sukcesów.

    9
    0