Wieści z Parku

Działania prowadzone przez Park Narodowy "Bory Tucholskie" pozwalają na połączenie edukacji przyrodniczej z pasją wędrowania.

1 lipca 1996 r. na mocy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 maja 1996 r. powołano Park Narodowy „Bory Tucholskie”.

Zajęcia dla najmłodszych w Parku Narodowym

Park Narodowy „Bory Tucholskie” serdecznie zaprasza dzieci w wieku 4 - 7 lat wraz z rodzicami na niedzielne spotkanie z Parkiem pt.: „Świąteczne przygotowania”. Zajęcia odbędą się w niedzielę 21 marca 2010 r. o godz. 10.30, w siedzibie Parku w Charzykowach. Tym razem będą one dotyczyły zagadnień związanych z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi. Uczestnicy będą, więc wykonywać ozdoby świąteczne, rozwiązywać zagadki oraz brać udział w zabawach. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy i prosimy o wcześniejsze zgłoszenie się pod numerem telefonu 0-52 39 88 397, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 - 15.00. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zajęcia są bezpłatne.

Ortografia w przyrodzie

Jeżeli jesteś uczniem klasy IV, V lub VI szkoły podstawowej i uwielbiasz pisać wiersze lub opowiadania, to weź udział w IX Powiatowym Konkursie Humanistyczno - Pzyrodniczym pt.: „Ortografia w przyrodzie”. Jego organizatorem jest Park Narodowy „Bory Tucholskie”.
Przeznaczony jest on dla uczniów szkół podstawowych z powiatu chojnickiego. Hasłem tegorocznej  edycji jest Wilk. To właśnie na jego temat należy napisać opowiadanie (max na 350 słów) lub wiersz (max 12 wersów) i nadesłać go do 19 marca br. na adres organizatora.
Więcej informacji na temat konkursu (regulamin, karta zgłoszenia oraz oświadczenie) można znaleźć na stronie Parku (www.pnbt.com.pl)

Stop inwazyjnym gatunkom obcym

Park Narodowy „Bory Tucholskie” serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na pierwszy w tym roku wykład z cyklu Czwartkowe spotkania z przyrodą. Wykład odbędzie się 25 marca br. (czwartek) o godz. 18.00 w siedzibie Parku mieszczącej się przy ulicy Długiej 33 w Charzykowach. Wykład pt.: „Stop inwazyjnym gatunkom roślin wygłosi Pani mgr Justyna Rymon Lipińska. Uznaje się, że rozprzestrzenianie tych gatunków roślin jest jedną z głównych przyczyn zmniejszania się bioróżnorodności w skali globlnej. Wszystkich zainteresowanych poznaniem tych roślin, jakie straty przyrodnicze i ekonomiczne przynoszą a także jak z nimi walczyć i nie dopuścić do ich ekspansji serdecznie zapraszamy na wykład.
Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie swego uczestnictwa w spotkaniu pod nr telefonu 0-52 39 88 397 w godzinach od 8.00-15.00 do 23 marca br.

Serdecznie zapraszamy!

Beata Grabowska
Park Narodowy „Bory Tucholskie”