Wielkie czytanie

Uczniowie i pracownicy Szkoły w Nowej Cerkwi włączyli się do ogólnopolskiej akcji czytelniczej pod hasłem” Jak nie czytam, jak czytam”.

Głośne czytanie wzbudziło uznanie młodych czytelników i stało się zachętą do czytania indywidualnego.   |  fot. (nad.)

W całej Polsce czytelnicy bibliotek zgłoszonych do programu spotkali się o tej samej porze, w ten sam dzień na wspólne czytanie. Według badań czytelnictwa 63% Polaków nie czyta książek. Akcja ma na celu pokazanie,że czytanie bez przymusu może być przyjemne i może być dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu.

W Nowej Cerkwi 176 osób - uczniów i pracowników szkoły spotkało się na boisku szkolnym, aby poczytać ulubione książki. Spotkanie przebiegało w miłej i radosnej atmosferze. Nauczyciel WF-u przeczytał głośno fragment książki Marcina Prokopa „Jego Wysokość Longin”, jedna z uczennic przeczytała humorystyczny wiersz „O rodzicach” Ludwika Jerzego Kerna.

Każdy czytelnik czytał sobie swoją ulubioną książkę, była to dla wszystkich chwila relaksu. Spotkanie zakończyło się żywiołowo- gimnastyką z wykorzystaniem książki, jako przyboru oraz spontanicznym tańcem z książkami.

A.K.

Zapisz