Widzew odprawiony z kwitkiem!

33 lata temu Widzew pokonał Chojniczankę na jej stadionie. W 1981 roku łódzka drużyna, m.in. ze Zbigniewem Bońkiem i Włodzimierzem Smolarkiem w składzie, przyjechała na mecz 1/16 finału Pucharu Polski.

Tomasz Mikołajczak zdobył drugiego gola ustalając wynik meczu.   |  fot. red.

Gospodarze walczyli dzielnie, nawet prowadzili, ale ostatecznie przegrali 1:2. W walce o ligowe punkty przyszło im stanąć po raz pierwszy. Sobotnie spotkanie w Chojnicach zapisało nową historię chojnickiego klubu.

CHOJNICZANKA - WIDZEW ŁÓDŹ 2:0 (1:0)

Chojniczanka: Rafał Misztal, Przemysław Pietruszka, Piotr Kieruzel, Błażej Radler, Daniel Chyła, Bartłomiej Niedziela, (59 min. Rafał Siemaszko), Krystian Feciuch, Paweł Zawistowski, Marek Gancarczyk, (79 min. Michał Markowski), Przemysław Czerwiński, Tomasz Mikołajczak, (88 min. Wojciech Lisowski).

Zawodnicy rezerwowi: Michał Dumieński, Błażej Jankowski, Przemysław Laskowski, Wojciech Lisowski, Michał Markowski, Mateusz Piechowiak, Rafał Siemaszko.

Bramki: 34 min. Marek Gancarczyk, 87 min. Tomasz Mikołajczak

Żółte kartki: 33 min. Piotr Kieruzel , 74 min. Paweł Zawistowski, 89 min. Błażej Radler (Chojniczanka), 34 min. David Kwiek, 38 min. Marcin Kozłowski, 39 min. Rafał Augustyniak, 67 min. Adam Duda,  87 min. Konrad Wrzesiński (Widzew).

Przed rozpoczęciem spotkania zawodnicy i kibice minutą ciszy uczcili tragicznie zmarłych w wypadku pod Słupskiem. Od początku meczu Widzew starał się przejąć inicjatywę i narzucić swój styl gry, na co odpowiedzieli gospodarze już w 8 min. stwarzając groźną sytuację na polu karnym Widzewa.

1

Od pierwszych minut gra toczyła się w żywym tempie, jednak w jednej jak i drugiej drużynie było wiele niedokładności i strat. W 33 min. po zamieszaniu na boisku i faulu Kieruzela i w odpowiedzi na niego Kwieka, sędzia ukarał zawodników żółtymi kartkami.

W 34 min. popisowa akcja zawodników Chojniczanki. Mikołajczak wypuszczony w uliczkę podał do Gancarczyka a ten strzelił na pustą bramkę. Ponownie Gancarczyk, tym razem w 43 min. po indywidualnej akcji zagrał do Czerwińskiego, który mocno uderzył piłkę trafiając prosto w bramkarza. Pierwsza połowa mogła podobać się kibicom, żywiołowo wspierali Chojniczankę, która prowadziła dynamiczną grę.

Początek drugiej połowy należał do gości, którzy zdołali w ciągu trzech minut przeprowadzić trzy akcje. W 49 min. pierwsza akcja Chojniczanki, faulowany był Niedziela i rzut wolny. Po wrzutce Gancarczyk strzelał głową, jednak wprost w bramkarza.  Ofensywnie nastawiony Widzew atakował całym zespołem!

W 55 min. Misztal interweniował odbijając piłkę w kierunku Dudy, który próbował przerzucić piłkę nad bramkarzem, na szczęście zrobił to niecelnie i futbolówka poszybowała nad bramką.  Dwie min. później Kozłowski nie wykorzystał dogodnej sytuacji, miał przed sobą tylko Misztala i obrońcę w bramce i mimo to przestrzelił. Mnóstwo akcji ze strony obydwu zespołów.

63 min. kontra Chojniczanki, piłka posłana na dobieg do Siemaszki, ten ograł obrońcę i dośrodkował do Gancarczyka, który przeniósł piłkę nad poprzeczką. Obraz gry po przerwie diametralnie się zmienił. Widzew atakował a  Chojniczanka prowadziła grę z kontry. W 74 min. druga żółta kartka dla Chojniczanki. Ukarany został Zawistowski za faul w okolicach pola karnego.

2

Ostatnie minuty spotkania to dominacja Widzewa, gospodarze ograniczali się do wybijania piłek sprzed własnego pola karnego. Za wszelką cenę goście dążyli do wyrównania, przyniosło to jednak odwrotny skutek. 87 min. Mikołajczak otrzymał prostopadłe podanie i wykorzystał swoją okazję. 88 min. trzecia zmiana w zespole gospodarzy. Boisko opuścił strzelec drugiego gola dla miejscowych Tomasz Mikołajczak, a wszedł Wojciech Lisowski.

W doliczonym czasie gry wynik nie uległ zmianie. Widzew pogrążony przegrał po raz pierwszy w walce o ligowe punkty z Chojniczanką. Po ostatniej  kolejce Chojniczanka nadal zajmuje 9 lokatę w tabeli. Następne spotkanie: Miedź Legnica - Chojniczanka 3 października, godz.18:00.

3. 28 września 2014  12:36   oj polaczki cebulaczki! Brawo ...   C

oj polaczki cebulaczki! Brawo MKS! W końcu coś ruszyło, chociaż w drugiej połowie było gorąco! Za szybko się cofnęli do obrony, z lepszym rywalem możemy zostać za takie granie skarceni.

0
    0
  4. 28 września 2014  12:27   hejesel   wierny kibic

dobrze ze mlodzi podejmuje taka sprawe przed meczem mlodzi to ogladali chaiałbym to obejrzec w całosci. Gdzie mozna?

0
    0
  5. 28 września 2014  10:40   Piłka nożna dla prawdziwych kibiców.   kibic2/B

Jak komu nie pasuje piłka nożna to niech spada i daruje sobie głupie uwagi.Przymusu nie ma,może pograć sobie w warcaby i tam marudzić.Niektórzy to tylko potrafią marudzić i narzekać .Ciekawe czy sami potrafią coś dobrze zrobić?

0
    0
  6. 28 września 2014  10:35   Super Tomek   kibic2/B

Gratulacje dla całej drużyny i trenera za zwycięstwo.Na szczególne wyróżnienie zasługuje T.Mikołajczak .Był obecny wszędzie.Zaliczył asystę,strzelił gola i obronił bramkę.W tym meczu przeszdł samego siebie.Mało komu udaje się zrobić dla drużyny tyle co On w tym meczu.Oczywiście bez pomocy kolegów z drużyny by tego sam nie dokonał ,jednak liczy się efekt końcowy w postaci pięknego zwycięstwa .Mam nadzieję,że będzie uznany za zawodnika 11-ki tej kolejki.Brawo Tomek i tak trzymaj dalej.

0
    0
  7. 28 września 2014  08:55   Co za ludzie ...   Zdruzgotany

Czy wam można dogodzić?? Ciągle ktoś narzeka, że to, że tamto. Narzekanie to powinien być nasz sport narodowy :) Jak wam się z tym żyje? Jak już popierdzieliście na necie to wam lepiej? :)

• 28 września 2014  13:56   Spieprzaj!!!   Mega Boss

Spieprzaj dziadu i zajmij się swoją drużyną!!!

0
      0
  9. 28 września 2014  07:06   jak w toto lotku   anonim

Podobnie jak w toto lotku - dziesiątki kosztownych niepowodzeń i jedna przypadkowa wygrana. Podobnie jak gracze w loterii, kibice wierzą, że to nie przypadek...

0
    0
  10. 27 września 2014  21:54   jak sie w sporcie wygrywa to ...   anonim

jak sie w sporcie wygrywa to trzeba chwalić jak nie to ganić, proste nie?

0
    0
  11. 27 września 2014  21:52   Pieski odezwą się   kibic

przy najbliższej okazji jak Chojniczanka się potknie i będzie słychać ich skowyt na całym świecie!!!

0
    0
  12. 27 września 2014  21:49   Tak padały bramki   anonim

0
    0
  13. 27 września 2014  18:50   taki wynik idzie w swiat! ...   kibic

taki wynik idzie w swiat! dziekujemy i prosmy o więcej:)

0
    0
  14. 27 września 2014  18:14   Dziękujemy, dziękujemy, ...   anonim

Dziękujemy, dziękujemy, wygrywajcie tak dalej a będziemy was kochać do szaleństwa, hej Chojniczanka idziesz w bój bo twój przeciwnik to wielki ....