Wicka Rogali oraz Żwirki i Wigury do naprawy

Jest szansa, że te ulice w końcu zostaną naprawione, ale póki co, przesunięto to nieco w czasie, gdyż nie ma tam porządnej kanalizacji deszczowej.

O współpracy ze starostwem w zakresie remontu niektórych ulic poinformował burmistrz Arseniusz Finster.   |  fot. (m.n.)

- To co jest teraz to raczej jest atrapa i fikcja, a nie kanalizacja deszczowa – ocenia burmistrz Arseniusz Finster. Mimo że drogi te leżą w gestii starostwa, gdyż są powiatowe, miasto chce partycypować w remoncie. Powiat ma w planach zrobienie nakładki na Wicka Rogali oraz na Żwirki i Wigury na fragmencie od Świętopełka do Drzymały.

- Skończyłoby się to tym, że byłoby gładko i ładnie, ale byłyby kałuże. Chcemy więc jako miasto wykonać tam, mimo że to drogi powiatowe, kanalizację. W tym roku możemy zrobić kanalizację na Żwirki i Wigury od Świętopełka do Drzymały. Podzielimy się więc tym zadaniem ze starostwem – mówi Finster.

O tej sprawie oraz m.in. o problemie z tłuczniem widocznym po sobotniej ulewie na Strzeleckiej czy Derdowskiego w materiale wideo.

(olo)

 1. 29 maja 2018  22:08   Oj idą wybory   Kamil

  To jest podejście do ludzi Pan Burmistrz myśli że w mieście żyje 40 tysięcy debili? Przekupywanie wyborców remontem który się należy temu miejscu od lat. Pan F miał 24 lata na ten remont i przypadkiem chce go robić w roku wyborczym. Czego jeszcze trzeba żeby to zrozumieć. Podziwiam głupotę ameb głosujących na Pana AF

  3
  3
 2. 29 maja 2018  16:54   Najpierw wprowadźcie zakaz wjazdu dla ciężarowych na Wicka Rogali (1)   Luk

  Najpierw wprowadźcie zakaz wjazdu dla ciężarowych na Wicka Rogali. Dzień w dzień masa tirów przejeżdża tą ulicą. To jest najkrótsza trasa z PKP do ZECU, a przeładowane tiry z miałem jeżdżą non stop-wszystko się trzęsie w domu jak przejeżdżają. Niech sobie ciężarowe samochody jeżdżą ul. Obrońców Chojnic, albo Kościerską.

  10
  2
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 29 maja 2018  17:23   Tu nie chodzi o to, że najkrótsza...   pako

   Na skrzyżowaniu W. Rogali/Gdańska jest sygnalizacja i daje to szanse na szybszy przejazd niż czekanie na Obrońców Chojnic gdzie ciężarówce trudno się włączyć do ruchu. Ale tak! Zdecydowanie nie powinny mieć możliwości przejazdu ul. W. Rogali. Profil zakrętu przy SP 5 wymusza "ścinanie" bądź konieczność "wypuszczenia" się w zakręcie by zestaw mógł się "zmieścić" A taki manewr (w zależności od kierunku) wymusza konieczność przepuszczenia innych lub zatrzymania się tych z przeciwka. Przy szkole takie manewry są wyjątkowo niepożądane.

   5
   0