Wicestarosta wzywa do sprostowania. Radna kieruje sprawę do odpowiednich organów ścigania

W związku z publicznym okłamywaniem i manipulowaniem odbiorców mediów przez radną powiatową Mirosławę Dalecką, proszę o publiczne poinformowanie o moich krokach w sprawie.

Ciężko znaleźć i podać dokładny początek obecnego konfliktu i wymiany „uprzejmości” na linii wicestarosta Mariusz Paluch i radna Mirosława Dalecka.   |  fot. ilustracyjne

Pani Radna Mirosławo Dalecka

Wzywam Panią w trybie pilnym - do natychmiastowego sprostowania dotyczącego umowy : Mariusz Paluch - Centrum Park Chojnice w następującej treści:

Ja Mirosława Dalecka - Radna Powiatu Chojnickiego uprzejmie informuję i prostuję podawane przeze mnie wcześniej - medialnie kłamstwa dotyczące umowy Paluch i Centrum Park Chojnice i stwierdzam, że jestem kłamcą i manipulantką medialną .

1) Mariusz Paluch nie mógł zaplanować, sterować i przewidywać:

a) ani rozwojem i przebiegiem wybuchu pandemii SARS-COV 2 w okresie od 01.12.2020 r do 30.04.2021 r

b) ani planowania, finansowania, przebiegu rozstrzygnięć przetargowych i remontowych spółki Centrum Park Chojnice.

Ja Mirosława Dalecka potwierdzam, że jestem kłamcą i regularnie czynię starania manipulując wobec Mariusza Palucha.

Za te kłamstwa i manipulację  serdecznie przepraszam Mariusza Paluch i deklaruję poprawę.

Mirosława Dalecka

Szanowni Państwo

Tylko taka treść sprostowania zaniecha moje dalsze kroki chroniące mą cześć i godność osoby publicznej

Mariusz Paluch

Przypomnijmy. Pomiędzy wicestarostą a radną w tym temacie zaiskrzyło zresztą nie po raz pierwszy, podczas grudniowej sesji w 2018 r. kiedy Mirosława Dalecka wywołała do tablicy wicestarostę Mariusza Palucha i przypomniała, że ten idąc do wyborów obiecał mieszkańcom powiatu darmowy wstęp na basen, a ona tej zapowiedzi w projekcie budżetu nie zauważyła. Starosta Marek Szczepański podkreślał, że ani Mariusz Paluch ani on sam nie są w pojedynkę twórcami budżetu i nie ma możliwości finansowania przez powiat pomysłów poszczególnych radnych czy członków zarządu. Głos zabrał też Mariusz Paluch.

- Dopiero rozpoczęliśmy swoje funkcjonowanie, więc mam jeszcze trochę czasu, by spowodować ze wszystkich swoich sił, żeby mieszkańcy powiatu mogli cieszyć się tym, co jest i co ma służyć społeczności. Dążymy do tego, aby naszym mieszkańcom żyło się coraz lepiej, będziemy czerpać ze wzorców zachodnich, gdzie gminy zrzucają się np. na utrzymanie Parków Wodnych i mieszkańcy wchodzą za symboliczną opłatą – mówił Paluch.

Paluch zauważył, że w wyborach zagłosowało na niego 1070 osób i jakby co, to byłby w stanie pokryć wejście na basen przynajmniej dla swoich wyborców, którzy mu zaufali i oddali na niego głos. Paluch zapytał też radną Dalecką, czy na niego głosowała, a gdy ta zaprzeczyła powiedział, że i tak może zafundować jej... roczny karnet na basen.

Radna po kilku miesiącach otrzymała kopię umowy, jaką zawarł Mariusz Paluch z Centrum Park, która wymagała wykupienia normalnego biletu i zapłacenia złotówki za drugą godzinę na basenie. - Uważam, że obydwie strony wiedziały, co robią, zawierając umowę na promocję w czasie, gdy z basenu nie można było korzystać – mówiła w Weekend FM radna Mirosława Dalecka. Wicestarosta przyznał, iż nikt nie skorzystał z jego wyborczej obietnicy.

Aktualizacja: Radna krótko odnosi się do żądania sprostowania wicestarosty. - W związku z tym, że pan Mariusz Paluch rażąco naruszył moje dobra osobiste i poważnie zniesławił jako osobę publiczną, kieruję sprawę do odpowiednich organów ścigania – informuje radna Mirosława Dalecka.

(red.)