Wicestarosta Paluch: „Przesadziłem z modlitwą o pogodę”

Z półgodzinnym opóźnieniem rozpoczął się niedzielny II Wojewódzki Dzień Aktywnego Seniora. Tytuł relacji jest nieprzypadkowy, a to z powodu narzekania na upalną pogodę konferansjera o niepożytej energii i humorze, czyli wicestarosty Mariusza Palucha.

Niedzielny koncert Krzysztofa Daukszewicza zgromadził w fosie mnóstwo osób ceniących sobie tego wszechstronnego artystę.   |  fot. (je)

W trakcie kilkugodzinnej imprezy nie raz gorąco przepraszał nie tylko za niedogodności pogodowe, ale i za wielkie kolejki do grilla i braki w napojach chłodzących. W pewnym momencie liderka delegacji seniorów z Lęborka „zagroziła”, że z tego powodu za rok impreza odbędzie się u nich. Nim estradą zawładnęli seniorzy, zostali oni przywitani przez przedstawicieli samorządów z powiatu chojnickiego. Następnie zostali nagrodzeni laureaci w konkursie „Pomorskie dla seniorów”.

W kategorii Zwyczajny-Niezwyczajny Senior został nim Jean-Paul Kaminski, francuski mieszkaniec gminy Czersk. Został nim dzięki mieszkance tej gminy, którą poznał na Karaibach podczas samotnego rejsu dookoła świata. Laudację odczytała radna Sejmiku Danuta Wawrowska, która ze sceny pozdrowiła delegację z Ustki. Właśnie stamtąd pochodzi. „Przyjacielem Seniorów” zostali właściciele kawiarni Siódme Niebo z Czerska. Znajduje się na pl. Ostrowskiego, opodal fontanny. Pracodawcą Przyjaznym Seniorom został Bank Żywności w Chojnicach. Nagrodę odebrała dyrektor Patrycja Michalak.

Kolejnym punktem programu był wykład o szczęściu Michała Wlaźlińskiego, który jednak zdecydował się na t-shirta założyć marynarkę. Spodenki były natomiast z krótkimi nogawkami. Następnie wystąpili seniorzy z naszego województwa z reguły dwoma, czasem, zaskakując Mariusza Palucha, i z trzema utworami. Na zakończenie wystąpiła gwiazda Szkła Kontaktowego Krzysztof Daukszewicz, któremu publiczność z dużym oporem pozwoliła po dwóch bisach zejść ze sceny. Nim opuścił Fosę, jeszcze podpisywał swoje książki. Złożył też podpis i dedykację na egzemplarzu swojej płyty winylowej z 1990 pt. Bieda.

Więcej w trzygodzinnym zapisie transmisji. Nie obejmuje występu Krzysztofa Daukszewicza - zobacz

(je)