Weekend pełen muzyki – operetkowej i szantowej

Od piątku do niedzieli fani operetek i szant na pewno nie będą się nudzić. W Chojnicach i Charzykowach odbędą się bowiem wyczekiwane przez nich imprezy – Chojnickie Noce Operetkowe i Festiwal Piosenki Żeglarskiej.

Sierpień w Chojnicach upłynie pod zanikiem ciekawych imprez plenerowych, adresowanych do amatorów różnych gatunków twórczości.   |  fot. ilustracyjne

Na Noce Operetkowe zapraszają urząd miejski i Chojnickie Centrum Kultury. Będzie to już 9. edycja tego wydarzenia. W sobotę w fosie będzie można obejrzeć i posłuchać operetki “Wesoła Wdówka”, a w niedzielę koncert “Viva Italia”. Początek obu wydarzeń o godz. 20:00.

Ten weekend to również charzykowskie i chojnickie szanty, bowiem impreza organizowana przez Gminny Ośrodek Kultury oraz urząd gminy zagości też na Starym Rynku. Już w czwartek o godz. 15.00 w amfiteatrze w Charzykowach rozpocznie się zabawa rodzinna – żeglarska gra terenowa. O 19.00 na finał dla dzieci wystąpi zespół Klang.

Koncerty w ramach Festiwalu Piosenki Żeglarskiej odbędą się w piątek i sobotę. W piątek między godz. 14.00 a 16.00 będzie okazja posłuchać kilku zespołów na Starym Rynku w Chojnicach, a o godz.19.00 rozpoczęcie koncertu w Charzykowach. Zagrają: Stonehenge, Fucus, Old Marinners, Własny Port i Klang.

W sobotę koncerty na Starym Rynku (od godz. 11.3o do ok. 17.00) oraz finałowy koncert w Charzykowach od godz. 19.00 z zespołami: Majtki Bosmana, Ryczące Dwudziestki, Perły i Łotry, Banana Boat i Armstrong Patent jako gwiazda wieczoru.

(olo)

Zapisz

  1. 10 sierpnia 2019  21:12   Szkoda ,ze ten sam termin,   Jola

    Szkoda ,ze ten sam termin,

    1
    0
    Odpowiedz