Weekend cudów - Szlachetna paczka Chojnice

Wolontariusze szlachetnej paczki w Chojnicach zapraszają na weekend cudów, który odbędzie się w sobotę 8 grudnia od godz. 10 do 17 w Gimnazjum nr 2 w Chojnicach ul. Szpitalna 3.

Szlachetna Paczka organizuje akcje charytatywne w całej Polsce, podczas których zapewniana jest pomoc ubogim rodzinom.   |  fot. ilustracyjne

Szlachetna Paczka to nie tylko wolontariusze, potrzebujące rodziny i ich darczyńcy. Nie byłoby Weekendu Cudów, czyli finału Paczki, gdyby nie nasza obecność w mediach. To dzięki nim docieramy z ideą mądrej pomocy do milionów Polaków, którzy zmieniają świat na lepsze.

Byłem w trudnym czasie swojego życia. Rzuciła mnie dziewczyna i świat mi się zawalił. Jadąc autobusem, zobaczyłem na ekranie reklamę wolontariatu Szlachetnej Paczki. Pomyślałem, że muszę się czymś zająć, żeby przestać tak o tym wszystkim myśleć. Tak do mojego życia wkroczyła Paczka i wywróciła je do góry nogami – opowiada Hubert, wolontariusz Szlachetnej Paczki z Poznania.

Nie byłoby historii Huberta, ani pozostałych 11 tysięcy wolontariuszy, którzy dotarli w tym roku do blisko 19 tysięcy potrzebujących rodzin, gdyby nie to, że o Paczce „jest głośno”. To nie tylko reklamy, o której wspominał Hubert, ale także publikacje medialne sprawiają, że co roku jesteśmy w stanie angażować w mądrą pomoc kilkadziesiąt tysięcy darczyńców. Czasem wystarczy jeden artykuł dostrzeżony na portalu informacyjnym czy społecznościowym, by ktoś zdecydował się włączyć w Szlachetną Paczkę.

Adrian Skobiej

Zapisz