Warsztaty z muzyką etniczną

W dniach 09 - 11 kwietnia uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej i oddziałów „0” SP nr 1 w Chojnicach wraz z wychowawcami doświadczyli specyfiki muzyki, rytmu, dźwięków, wydobywanych z instrumentów etnicznych. Zaprezentował je Sławomir Głowala.

Muzyczny poranek był niecodzienną okazją, aby w kameralnej atmosferze przy dźwiękach: m.in. didgeridoo, kalimby, djemby, rury deszczu, przenieść się w świat lasu, letniej łąki, afrykańskich przestworzy.   |  fot. (nad.)

 Podczas warsztatów rytmiczno - muzycznych  mogliśmy poznać budowę, nazwę i usłyszeć brzmienie nieznanych nam dotąd instrumentów. Dowiedzieliśmy się jak powstają bongosy. Niezwykle radosnym i ciekawym doświadczeniem była samodzielna gra na tych instrumentach.

Największą atrakcją okazała się próba gry na afrykańskich bębnach Conga. Warsztaty zorganizowała Aleksandra Szczepańska (wych.kl.1b).

(Tekst. A. Szczepańska, fot. A. Szczepańska, M. Leszczyński)

Zapisz

 1. 14 kwietnia 2018  19:08   ~~~~   fan muzyki

  ~dobre tradycje się powiela, moje przedszkolaki - obecnie 8 i 7 lat - w chojnickiej Bajce również przeżywały podobne spotkania z muzyką etniczną już bardzo, bardzo dawno temu. Obecnie to ... warsztaty muzyczne, dobrze wiedzieć ...

  1
  0
  Odpowiedz
 2. 14 kwietnia 2018  18:28   Ważna jest inicjatywa ...   Śmiech na sali

  Ważna jest inicjatywa podejmowana przez nauczycieli placówki. Widać głos konkurencyjnej szkoły w mieście.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. 13 kwietnia 2018  22:05   .....   Zak

  Proszę napisać ile kosztowało to każde dziecko !!! No i ile dzieci uczestniczyło. W tej szkole nie ma nic za darmo.

  0
  0
  Odpowiedz