Warsztaty z Agnieszką Doberską

Dwie grupy tancerek z Chojnickiego Centrum Kultury wzięły udział w warsztatach, na których królowała technika współczesna. Agnieszka Doberska, na co dzień wykłada taniec współczesny na AWF Poznań, skończyła studia tańca i choreografii w Austrii.

Była to okazja, aby doskonalić warsztat taneczny. Prowadząca przekazała uczestnikom mnóstwo cennej wiedzy i umiejętności.   |  fot. ChCK

Tańczyła wiele lat w Śląskim Teatrze Tańca, który słynie z trudnych wymagających kondycyjnie choreografii teatru tańca. Ćwiczenia i figury choreograficzne oparte były głównie na technice release, miękkich opływowych ruchach wypływających z centrum ciała w połączeniu z elementami na bazie techniki klasycznej oraz z elementami siłowymi.

Aby sprostać zadaniom nasze tancerki musiały być dobrze przygotowane się z techniki klasycznej, jazzowej, współczesnej i akrobatyczno - tanecznej. Brawo dla obu grup, wszystkie osoby biorące udział w warsztatach wykonały trudną pracę pamięciową (zadania były głównie nastawione na pamięć ruchową i czystość wykonania poszczególnego ruchu w technice współczesnej). Warto podkreślić, że nasza młode tancerki pracowały na zestawach dla studentów!

Ł. Sajnaj