Warsztaty wokalne w Chojnicach - podsumowanie

W dniach 4 – 6 grudnia w podziemiach kościoła gimnazjalnego w Chojnicach, odbyły się warsztaty wokalne „Akademia Młodego Kompozytora i Producenta” zorganizowane przez Stowarzyszenie Centrum Kultury Podziemia w Chojnicach.

Na warsztatach młodzi adepci sztuki wokalnej rozwijali swoje umiejętności wokalne na przykładzie wybranych przez siebie piosenek.   |  fot. nad.

Przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Chojnicach i współpracy z parafią pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Chojnicach. Warsztaty odbywały się w kilkuosobowych grupach przy zachowaniu wszelkich obowiązujących zarządzeń i zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią. Warsztaty prowadził Maciej Moszyński z Warszawy - niezwykle uzdolniony wokalista, producent muzyczny, uczestnik pierwszej edycji Voice of Poland.

Koncertował w całej Polsce jak i za granicą. Na co dzień związany z Europejską Fundacją Wspierania Talentów Dzieci i Młodzieży „Młodzi Artyści” z Zielonej Góry, z którą współpracuje przy wielu projektach, mających na celu edukację muzyczną adeptów sztuki wokalnej, tych bardzo młodych, jak i będących już młodzieżą. Na warsztatach młodzi adepci sztuki wokalnej rozwijali swoje umiejętności wokalne na przykładzie wybranych przez siebie piosenek oraz w praktyczny sposób mieli okazję nabywać umiejętności pozwalające im na rozpoczęcie indywidualnego procesu tworzenia autorskiej muzyki.

Na bazie nagranego materiału wykonany został miks i mastering materiału muzycznego powstałego na warsztatach - już po zakończeniu spotkań warsztatowych oraz produkcja płyt audio CD dla każdego uczestnika. Obróbka materiału nastąpiła w Studiu nagraniowym FMA Records w Warszawie. Na zakończenie warsztatów wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Organizatorami i koordynatorami warsztatów byli: Michał Leszczyński i Tomasz Kamiński.

M.L.