Warsztaty wokalne dla młodzieży

Chojnickie Centrum Kultury od 29 do 31 stycznia zaprasza na warsztaty wokalne z Magdą Ptaszyńską wykładowcą w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy w Warszawie.

Śpiewanie daje tyle radości! Głos jest jednym z najpiękniejszych instrumentów, a nauka śpiewu pozwala najpełniej odkryć jego możliwości.

Magda Ptaszyńska - wokalistka, muzyk, autorka muzyki i tekstów, absolwentka Akademii Muzycznej, im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, pedagog śpiewu rozrywkowego z 10 - letnim stażem. W oparciu o własny, autorski program prowadzi warsztaty wokalne z zakresu emisji głosu oraz interpretacji piosenki na terenie całej Polski.

Prowadzi własne Studio Muzyki Rozrywkowej i wydawnictwo 'MagMusic'. Od 2007 r. wykłada w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu I i II st. im. Krzysztofa Komedy w Warszawie. Organizuje koncerty na terenie Warszawy, podczas których wspólnie z wykładowcami i uczniami szkoły promują materiał, nad którym pracują podczas roku szkolnego.

Mają na koncie m.in. repertuar Jerzego Wasowkiego i Jeremiego Przybory oraz spektakle musicalowe. Obecnie pracuje nad własnym materiałem autorskim. W lutym 2009 r. wydała swój pierwszy singiel 'Nie Próbuj Szukać Odpowiedzi', w czerwcu kolejny - 'Lustro', a w 2011 r. 'Białe Ogrody'.

W śpiewie nie ma jednej metody nauczania dla wszystkich, dlatego też podchodzi do każdego indywidualnie. W swojej pracy szczególną uwagę zwraca na:

warsztat (emisja głosu, prawidłowe oddychanie)

skupiony, otwarty dźwięk,

swobodne poruszanie się w rejestrach,

kontrolę nad “dźwiękiem przejściowym”,

naturalność głosu i jego barwę,

prawidłową wymowę głosek,

frazowanie,

prace z mikrofonem,

wizerunek sceniczny,

sposób wyrażania siebie.

Termin: 29, 30, 31 stycznia, godz. 10:00-13:00 oraz 15:00-19:00. Miejsce: Aula Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach.

Koszt warsztatów 50 zł

Zapisy: Janusz Łangowski: tel. 692 221 108; e-mail: j.langowski@ckchojnice.pl Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Ł. Sajnaj

Zapisz