Warsztaty plecionkarskie - słoma "Pomorskie sploty"

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku i Muzeum Historyczno-Etnograficzne w Chojnicach zapraszają na warsztaty wyplatania ze słomy. Tematem spotkania będzie kosz rozrostowy do chleba. Spotkajmy się 17 lipca w Chojnicach!

Spotkania będą niepowtarzalną okazją do poznania tajników wyplatania pod okiem fachowców i nabycia wiedzy o materiałach wykorzystywanych w pomorskim plecionkarstwie.   |  fot. pixaby.com

Warsztaty poprowadzi Czesław Hinc – utytułowany kaszubski twórca ludowy z wieloletnim doświadczeniem w plecionkarstwie, rzeźbiarstwie i malowaniu na szkle. Liczba miejsc ograniczona. Wstęp wolny. Zapisy - tutaj

Wszystkie materiały zapewnia organizator. Warsztaty przeznaczone dla dorosłych i młodzieży (16+). Warsztaty stanowią element projektu NCK „Pomorskie sploty”, którego celem jest wzmocnienie lokalnej tożsamości kulturowej i uczestnictwa w kulturze w mniejszych miastach regionu oraz przekaz i kontynuacja lokalnej tradycji plecionkarskiej.

Zachęcamy do śledzenia kanałów NCK w social mediach – w lipcu opublikujemy cztery reportaże filmowe dokumentujące warsztaty, wzbogacone wypowiedziami pomorskich etnografów. Dofinansowano z programu „EtnoPolska 2021” Narodowego Centrum Kultury.

Partnerzy: Muzeum Zamek w Kwidzynie, Muzeum w Lęborku, Muzeum Borów Tucholskich w Tucholi, Muzeum Historyczno-Etnograficzne w Chojnicach.

Agnieszka Domańska Dział Regionalny NCK