Wandal w rękach policji

Chojniccy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który wybił 5 szyb w dwóch wiatach przystankowych. Spowodował straty na kwotę ponad 4 tysięcy złotych. Teraz grozi mu za to nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja zatrzymała mężczyznę, któremu przedstawiono zarzut zniszczenia przystanku autobusowego i wyrządzenia szkody materialnej.   |  fot. KPP

W niedzielę tuż przed 18 dyżurny chojnickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Gdańskiej ktoś demoluje przystanki autobusowe. Przybyły na miejsce patrol zatrzymał  39-letniego mężczyznę. Jak się okazało, chojniczanin spacerując ul. Gdańską rzucał koszami na śmieci w wiaty przystankowe, wybił łącznie 5 szyb w dwóch różnych wiatach.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do chojnickiej komendy. W trakcie sprawdzania stanu trzeźwości okazało się, że ma ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 39-latek noc spędził w policyjnym areszcie, wczoraj usłyszał zarzuty zniszczenia mienia, do których się przyznał. Wandal odpowie teraz za uszkodzenie mienia, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP