Wandal odpowie za uszkodzenie samochodów

Kryminalni z KPP zatrzymali mężczyznę, który uszkodził cztery pojazdy zaparkowane przy blokach na jednym z osiedli w Chojnicach. Mężczyzna przechodząc obok pojazdów uderzał w nie metalowym słupkiem lub wskakiwał na maskę i kopał w szyby.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty popełnienia przestępstwa, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.   |  fot. KPP

Śledczy i kryminalni z chojnickiej komendy policji pracowali nad sprawą uszkodzenia kilku pojazdów, do których doszło pod koniec marca na terenie jednego z osiedli mieszkaniowych na terenie Chojnic. Sprawca przechodząc obok pojazdów uderzał w nie metalowym słupkiem lub wskakiwał na maskę i kopał nogą w szyby. Łącznie w ten sposób uszkodził cztery samochody.

Policjanci pracujący nad sprawą zebrali informację i materiał dowodowy wskazujący, że sprawcą tych przestępstw może być 22 - letni chojniczanin. Ich przypuszczenia potwierdziły się, a podejrzewany o te przestępstwa mężczyzna został zatrzymany w minionym tygodniu. Podejrzany przyznał się do uszkodzenia tych samochodów. Tłumaczył mundurowym, że wpływ na jego zachowanie miała ilość spożytego alkoholu w tym dniu.

Mężczyźnie zostały już przedstawione zarzuty uszkodzenia mienia. Za te przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd może także orzec środek karny w postaci obowiązku naprawienia szkód pokrzywdzonym.

KPP

 1. 5 maja 2020  16:46   Pic tez trzeba umiec.   anonim

  Pic tez trzeba umiec.

  23
  1
 2. 5 maja 2020  14:17   Widzisz synku nawet pić ...   Stary

  Widzisz synku nawet pić trzeba z głową, a ty tego nie potrafiłeś, to niech ci dowalą to może się nauczysz

  42
  1
 3. 5 maja 2020  14:14   Hmmm...pewnie nie wytrzymał ...   anonim

  Hmmm...pewnie nie wytrzymał presji przed wyborami?

  15
  15