Wandal kradł nie tylko alkohol

Kryminalni z Chojnic zatrzymali mężczyznę w związku z kradzieżami i zniszczeniami mienia, do których dochodziło na terenie miasta i gminy Chojnice. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Został wczoraj przesłuchany oraz usłyszał zarzuty.

Sprawca kradzieży oraz zniszczenia mienia został zatrzymany i usłyszał zarzuty.   |  fot. KPP

W ostatnich kilku dniach policjanci kryminalni z chojnickiej komendy pracując nad sprawami kradzieży i uszkodzeń mienia ustalili tożsamość sprawcy i zatrzymali 25-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania. Funkcjonariusze pracując nad czteroma takimi sprawami, po zebraniu bardzo istotnych informacji szybko połączyli wątki tych spraw.

Ze zgłoszeń i informacji policjantów wynikało, że mężczyzna kradł alkohol z marketów na terenie Chojnic po czym sprzedawał go po zaniżonej cenie. Ponadto jak ustalili policjanci w toku dalszych czynności, ten sam 25-latek dopuścił się także kradzieży z jednej z hurtowni elektronarzędzi wartości 800 złotych oraz uszkodzenia elementów przyczepy kempingowej, a także zniszczenia telewizora w pokoju hotelowym na terenie Chojnic.

Mężczyzna wczoraj został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Kradzież mienia jest przestępstwem, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, i tyle samo kodeks karny przewiduje za zniszczenie mienia. Teraz o losie 25-latka zdecyduje sąd.

KPP