Walczyli o medale pływackich mistrzostw Chojnic

W Parku Wodnym w Chojnicach odbyły się mistrzostwa Chojnic w pływaniu. W zawodach udział wzięło blisko 90 uczniów klas 1 - 4 szkół podstawowych.

Od lewej: Maksymilian Nowak, Bartosz Wiśniewski i Marcel Dobek.   |  fot. OSiR

W imprezie, zorganizowanej przez klub sportowy OSiRu uczniowie klas młodszych szkół podstawowych mierzyli się w dwóch stylach pływackich: stylu dowolnym i w stylu klasycznym na dystansach 25 m (klasy I i młodsi) oraz na dystansie 50 m (klasy II – IV).

Wśród najmłodszych uczestniczek zawodów – dziewcząt rocznika 2008 i młodszych, styl dowolny zdominowały uczennice SP 3. Pierwsze miejsce wywalczyła Maja Pieczewska, druga była Nikola Gemba, a trzecia Roksana Skwierawska. W rywalizacji dziewcząt rocznika 2007, wyścig w stylu dowolnym wygrała Oliwia Dobek z SP 5. Drugie miejsce zajęła Nina Szulc z SP 5. Trzecia była Natasza Miszczuk z SP 3.

W stylu klasycznym dziewcząt klas 1 najlepiej popłynęła Nina Szulc z SP 5, przed Mają Pieczewską z SP 3 i Mają Dykier z SP 1. Wśród chłopców rocznika 2008 i młodszych, 25 m kraulem najszybciej pokonał Bartek Wiśniewski z SP 3. Tuż za Bartkiem przypłynął jego szkolny kolega – Maksymilian Nowak. Trzecie miejsce przypadło najmłodszemu uczestnikowi zawodów – Marcelemu Dobkowi.

Rywalizację chłopców klas 1 rocznika 2007 wyścig w stylu dowolnym wygrał Olgierd Rząska z SP 5, który dominował również w stylu klasycznym. Mateusz Stencel z SP 1 w kraulu i w żabce był drugi. Najniższy stopień podium w stylu dowolnym przypadło Miłoszowi Werze z SP 3. Puchary dla najmłodszych uczestników zawodów trafiły w ręce Marcelego Dobka i Mai Dykiert.

Klasy drugie rywalizowały na dystansie 50 m. Wśród dziewcząt w stylu dowolnym triumfowała Kaja Starzyńska z SP 5, która również okazała się najlepsza w „żabce”. Drugie miejsce zarówno w stylu dowolnym jak i w stylu klasycznym przypadło Lilianie Klonowskiej z Katolickiej SP. Brązowy medal w stylu dowolnym zdobyła Anastazja Chlastą z SP 3.

Rywalizację chłopców klas drugich zdominował Nikodem Szynwelski z Charzyków, który okazał się najlepszy i w kraulu i w żabce. Drugie miejsce w stylu dowolnym zajął Maksymilian Kabat z SP 5, trzeci był Tobiasz Borysionek z SP 1. Tobiasz wywalczył również srebrny medal w stylu klasycznym. Nagrody dla najlepszych pływaków klas drugich trafiły do rąk Kai Starzyńskiej i Nikodema Szynwelskiego.

Najlepszą pływaczką klas trzecich została Karolina Czerwińska z SP 5 zdobywczyni dwóch medali. Karolina zwyciężyła w stylu dowolnym, w stylu klasycznym zajęła trzecie miejsce. W kraulu na drugim miejscu uplasowała się Maja Szczepańska z SP 5, przed Wiktorią Pawlak z SP 3. W „żabce” złoto zdobyła Marta Lewandowska z SP 1. Srebro trafiło do Julii Kobus z SP 3.

Wśród chłopców najlepszy okazał się Mateusz Meyer z SP 3. Mateusz zwyciężył w stylu dowolnym, a w klasyku był drugi. W kraulu srebro przypadło Krzysztofowi Szczodrowskiemu z Katolickiej SP. Trzecie miejsce zajął Fabian Kozek z SP 3.  – Cieszy mnie wynik Krzysia, który od dwóch lat uczęszcza na zajęcia pływackie do naszej sekcji. W kraulu płynął równo z Mateuszem Meyerem i wydawałoby się, że w tym samym momencie chłopcy dotknęli ścianki. Ułamek sekundy rozstrzygnął kolejność końcową – mówi Marek Koperski z OSiRu.

W stylu klasycznym najlepszy okazał się Patryk Stryszyk z SP 3. Brąz po raz kolejny trafił do rąk Fabiana Kozek. Zawody dziewcząt klas czwartych zdominowały trzy zawodniczki. Najlepsza w stylu dowolnym i w stylu klasycznym okazała się Aleksandra Mindak z SP 3. Ola zdobyła również puchar dla najlepszej zawodniczki klas czwartych.

Dwa srebrne medale wywalczyła Alina Miszczuk z SP 3, a dwa brązowe krążki trafiły w ręce Laury Szulc z SP 5. – Aleksandra Mindak z SP 3 osiągnęła najlepszy rezultat zawodów. Olka 50 m kraulem przepłynęła w czasie 35,93 s. W czwartej klasie dziewczęta osiągają lepsze wyniki niż chłopcy – tłumaczy organizator zawodów.

Wyścig stylem dowolnym chłopców wygrał Mateusz Orłowski z SP 3, przed Damianem Klonowskim z Katolickiej SP. Trzecie miejsce zajął Adam Chamier Ciemiński z SP 7. W „żabce” najszybszy okazał się Michał Kazimierczak z Charzyków, przed Damianem Klonowskim z Katolickiej SP i Jakubem Molinem z Gotelbia. Puchar dla najlepszego czwartoklasisty trafił w ręce Damiana Klonowskiego.

- Cieszymy się, że tyle dzieci wystartowało w zawodach. Rywalizacja była bardzo zacięta. Dziękujemy sponsorom za pomoc przy organizacji zawodów. Dzięki nim najlepsze dzieci mogły otrzymać nagrody, a wszyscy uczestnicy imprezy pyszne lody – mówi Marek Koperski.