Wakacje radnych będą krótsze

W poniedziałek 21 sierpnia odbędzie się kolejna sesja rady miejskiej. Została przyspieszona o tydzień ze względu na konieczność podjęcia uchwały o włączenie terenów w granicach miasta do strefy ekonomicznej.

Burmistrz Arseniusz Finster chce, by na początku przyszłego roku szkolnego były gotowe boiska przy SP nr 5 i rozbudowana SP nr 3.

Zmiana ta powoduje również zmiany z kalendarzem innych spotkań, m.in. zmieniona będzie data spotkania członków zespołu pracującego nad programem wsparcia prokreacji. To jednak nie wpłynie na datę zakończenia prac tej konkretnej komisji. Ten temat ma być postawiony przed radą miejską na kolejnej sesji we wrześniu.

Na najbliższej sesji radni zdecydują o kilku zmianach w budżecie. Jedną z nich ma być pomoc publiczna dla gminy Chojnice z przekazaniem środków na WOPR, który chce zrealizować drugi etap rozbudowy swojej siedziby w Charzykowach. 20 tys. zł da też gmina Chojnice. Radni ruszą też środki na rozpoczęcie budowy bazy sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5.

Już wkrótce miasto ogłosi przetarg i jeszcze jesienią ruszą pierwsze prace ziemne. Miasto otrzymało na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w kwocie 859 tys. zł, a cała inwestycja wyniesie ok. 2,6 mln zł. Przypomnijmy, powstanie kompleks boisk i bieżnia lekkoatletyczna. Burmistrz Arseniusz Finster podjął również decyzję, że rozstrzygnie przetarg na rozbudowę – m.in. o trzy sale i kuchnię - Szkoły Podstawowej nr 3.

- Analizowaliśmy głęboko tę sprawę i podjąłem decyzję, żeby przetarg rozstrzygnąć. W tym przypadku będziemy inwestować własne środki bez zewnętrznego dofinansowania. Kosztorys rozbudowy to 2,4 mln zł, a najkorzystniejsza oferta opiewa na 2,2 mln zł. Druga część zadania to budowa windy – kosztorys to 414 tys. zł, a najkorzystniejsza oferta to 472 tys. zł.

- Będę radzie rekomendował, żeby temat rozstrzygnąć – wyjaśnia burmistrz. - Jeśli radni się zgodzą, to podpisujemy umowę i zaczną się prace. Tak, jak w przypadku SP nr 5, chcemy zakończyć prace do końca sierpnia przyszłego roku.

Tekst i fot. (olo)

Zapisz