WTF- What The Folk?! Festiwal Folkloru Online

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom publiczności, sympatyków folkloru w różnych formach, postanowiliśmy podjąć próbę powołania do życia zupełnie nowego, autorskiego eventu, w całości realizowanego za pośrednictwem Internetu.

Wojciech Chylewski jest instruktorem tańca ludowego i choreografem pracującym w całym kraju, prywatnie mieszkaniec Chojnic.   |  fot. ilustracyjne

Internet jako narzędzie realizacji jest nieograniczony. Widzowie i artyści mogą angażować się w wydarzenie nie ruszając się z domu. Festiwal przyjmuje formę interaktywną. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii audiowizualnych będziemy realizować koncerty festiwalowe na żywo, wprost ze studia WTF. Dostęp do projektu jest całkowicie bezpłatny.

Na planie zdjęciowym będziemy gościć kolejno występujących po sobie wykonawców reprezentujących różne formy sztuki ludowej. Program live będzie przeplatany materiałami video nadesłanymi przez artystów i Zespoły nie mogące fizycznie uczestniczyć w Naszym Festiwalu. Festiwal zakłada dwa dni transmisji Online za pośrednictwem platform YouTube i Facebook.

WTF to różnorodność i nieprzewidywalność. To  przestrzeń, w której współistnieją ze sobą diametralnie różne formy aktywności artystycznej. To kultura i tradycja odziane w szaty współczesności. Wszystko okraszone doświadczeniem i zaangażowaniem.

Scenariusz/reżyseria Wojtek Chylewski

Nagłośnienie Jurek Kamiński

Oświetlenie/videostreaming Michał Kamiński

 Wydarzenie realizowane w ramach Dni Sępólna Krajeńskiego. Organizator- Centrum Rozwoju Artystycznego Wojciech Chylewski. Współorganizator- Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Sponsor główny- Insolito niezwykłe meble.

W. Chylewski