WOPR w Swornegaciach ratował dziecko przed utonięciem

W pierwszej połowie letniego sezonu ratownicy z WOPR pracujący na kąpieliskach w gminie Chojnice na szczęście nie zanotowali tragicznych wydarzeń. Mieli jednak w Swornegaciach dwie interwencje.

Gminne kąpieliska w tym sezonie są dobrze przygotowane i spełniają wymogi bezpieczeństwa.   |  fot. FB Małe Swornegacie

Jak przekazał na konferencji prasowej wójt Zbigniew Szczepański, w II połowie lipca w „dużych Sworach” ratownicy uratowali przed utonięciem dziecko. Wcześniej uniemożliwili pewnej starszej osobie dokonanie w Jeziorze Karsińskim samobójstwa. Jak przekazał wójtowi szef WOPR-u Marek Hackert, poprzez FB dostał on prośby o montaż kosza na śmieci na plaży w Małych Swornegaciach oraz ustawienie na niej ławek.

- Także Sanepid zwracał nam uwagę, że na tej plaży powinien być kosz na śmieci, więc został on tam zamontowany. Nie widzę jednak sensu postawienia tam ławek. Nie widziałem ich na plażach nadbałtyckich. Poza tym plażowicze zabierają ze sobą kocyki. Na szczęście nie stawiają na plażach parawanów. - stwierdził Zbigniew Szczepański. - Generalnie to jestem zadowolony z funkcjonowania gminnych kąpielisk – dodał.

(je)