W weekend trzy mecze w Chojnicach

W poprzednim tygodniu troszkę narzekaliśmy, że wszystkie chojnickie drużyny grają swoje mecze na wyjazdach. Za to w ten weekend emocji nie zabraknie i czeka nas mały piłkarski maraton.

W sobotę piłkarze Red Devils mogą zapewnić sobie awans do Ekstraklasy.   |  fot. (olo)

Nice I liga

Jako pierwsi na murawę wybiegną w sobotę piłkarze Chojniczanki. Po środowym meczu w Chorzowie z Ruchem tym razem zespół Krzysztofa Brede czeka pojedynkiem z Zagłębiem Sosnowiec. Goście to solidny pierwszoligowiec, zajmują pewne miejsce w środku tabeli. W tym sezonie na wyjazdach ekipa z Sosnowca najczęściej remisowała.Z 12 meczów wyjazdowych Zagłębia, połowa kończyła się remisami, dwa spotkania Zagłębie wygrało, a cztery przegrało.

Chojniczanka jeśli chce awansować do Ekstraklasy musi ponownie zbudować i bronić swojej twierdzy w Chojnicach, bowiem tylko zwycięstwa na swoim stadionie plus punkty zdobywane na wyjazdach mogą dać upragniony przez zespół awans. Czy po zwycięstwie z Odrą Opole Chojniczanka znów pokusi się o trzy punkty? Dowiemy się w sobotę po meczu, który rozpoczyna się o godz.17.00.

I liga futsalu

Około pół godziny po zakończeniu meczu przy ul. Mickiewicza, rozpocznie się spotkanie I ligi futsalu w hali Centrum Park. Tym razem mecz będzie o wielką stawkę. Piłkarze Red Devils Chojnice w spotkaniu z KS Futsal Leszno powinni schować swoje przemyślenia i udowodnić, że ten awans dla Chojnic się należy, a dopiero po ostatnim gwizdku sędziego w ostatniej kolejce trzeba usiąść i myśleć o planach i przyszłości. Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek Diabły mają cztery punkty przewagi nad Constractem Lubawa i Heliosem Białystok oraz pięć nad AZS UZ Zielona Góra. Wygrana da chojnickiej ekipie awans do futsalowej elity. Początek meczu o 19.30.

A - klasa

W niedzielę na własnym boisku zagrają też zawodnicy chojnickiego Kolejarza, którzy w meczu A-klasy podejmą KS Skorzewo. Początek meczu o 14.00 na stadionie przy ul. Lichnowskiej.

Tekst i fot. (olo)

Zapisz