W środę Sztafeta dla Niepodległej

Ósmy raz spotkają się 11 lipca o godz. 17. w Parku Tysiąclecia biegacze Floriana oraz inni chętni chojniczanie, którzy realizują ideę Biegu dla Niepodległej

Uczestnicy ostaniej edycji sztafety. Dziś start do kolejnej.   |  fot. M. Osowicka

Pomysł, jako wspólna inicjatywa Floriana i Projektu Chojnicka Samorządność, by uczcić i popularyzować stulecie Odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny, realizowany jest 11 dnia każdego miesiąca. Pasjonaci biegania spotykają się o godz. 17.00, by na dystansie 5 kilometrów (4 kółka) promować zdrowy styl życia oraz świętować patriotycznie ważną rocznicę.

W czerwcowym siódmym biegu uczestniczyło 21 zawodników. Po raz szósty zwyciężył Michał Osowski pokonując dystans w czasie 20 minut i 8 sekund. Drugi był Krystian Jasiński (21’ 12”), trzeci – Jacek Łożyński (22’ 05”) Wśród kobiet zwyciężyła Karolina Szmaglińska uzyskując  czas 24 minuty i 10 sekund. Jako druga na mecie zameldowała się Dorota Grzywacz (25’ 05”), miejsce trzecie zajęła Anna Krucz (30” 51’).

Organizatorzy zapraszają do kontynuowania projektu już dzisiaj o godz. 17.00.