W przydomowej cieplarni hodowali konopie indyjskie

Policjanci z chojnickiego wydziału kryminalnego zlikwidowali wczoraj na terenie jednej z miejscowości w powiecie chojnickim plantację konopi indyjskich. Funkcjonariusze z przydomowej cieplarni zabezpieczyli krzewy konopi.

Za posiadanie marihuany oraz uprawę konopi indyjskich grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.   |  fot. KPP

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach na terenie jednej z miejscowości w powiecie chojnickim ujawnili nielegalną uprawę konopi. Plantacja marihuany zorganizowana była w przydomowej cieplarni, gdzie krzewy rosły wśród innych roślin. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilka prawie trzymetrowych roślin konopi indyjskich.

Ponadto w budynku gospodarczym u jednego z zatrzymanych mężczyzn ujawnili inne ścięte już rośliny oraz susz roślinny przechowywany w słoikach. Przeprowadzone badania potwierdziły, że była to marihuana. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo - śledcza, która z technikiem kryminalistyki wykonywała szczegółowe oględziny. Mundurowi zatrzymali na miejscu dwóch mężczyzn w wieku 36 i 37 lat w związku z uprawą i posiadaniem narkotyków.

Mężczyźni zostali przewiezieni do komendy, gdzie zostali przesłuchani oraz usłyszeli zarzuty. Wobec nich zostanie zastosowany policyjny dozór. Teraz odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwa.

KPP