W powiecie nagrody dla nauczycieli

Za kilka dni przypada Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji 22 nauczycieli odebrało nagrody z rąk starosty Marka Szczepańskiego. Spotkanie nie miało tak uroczystego charakteru jak zawsze ze względu na panującą pandemię.

Jak co roku nauczyciele otrzymali nagrody i wyróżnienia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Starosta m.in. podziękował nauczycielom za ich pracę oraz za to, że cały czas podnoszą swoje umiejętności.   |  fot. St. Powiatowe

Obecna sytuacja sprawia, że Wasza praca jest jeszcze trudniejsza, dlatego serdecznie dziękuje Wam za poświęcenie i doceniam zaangażowanie – mówił starosta. – Wybraliście bardzo trudny zawód, ale dający też wiele radości. Nauczyciele otrzymali nagrody finansowe. Starosta miał też dla nich jeszcze jedną niespodziankę.

Poinformował, że zarząd powiatu przychylił się do wniosków, jakie wpłynęły ze szkół i przeznaczył pół miliona złotych na zakup pomocy dydaktycznych i sprzętu, o który wnioskowały placówki. Jan Gliszczyński, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Chojnicach, w imieniu swoich koleżanek i kolegów podziękował nie tylko za nagrody, ale także za to, Powiat Chojnicki jaki organ prowadzący ma zawsze na uwadze dobro kierowanych przez siebie placówek.

St. Powiatowe