W powiecie chojnickim kolejne zakażenia COVID-19

Tomasz Augustyniak, z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku opublikował najnowszy raport zakażeń koronawirusem w województwie. Na liście znajdują się trzy kolejne osoby z powiatu chojnickiego.

Trzy nowe przypadki zakażeń koronawirusem zdiagnozowano w ciągu ostatniej doby w gronie mieszkańców powiatu chojnickiego.   |  fot. pixabay.com

Nowe zakażenia w powiecie to dwóch młodych mężczyzn i chłopiec. Łącznie w województwie pomorskim, w ciągu ostatniej doby odnotowano 89 nowych przypadków COVID-19. Jak informuje chojnicki sanepid, wykazane w dzisiejszym raporcie trzy nowe przypadki zakażenia SARS-CoV-2 w powiecie chojnickim, nie są ze sobą powiązane.

- Dziecko miało wykonane badanie ponieważ było na kwarantannie, jest z otoczenia osoby wcześniej zakażonej. Młodzi mężczyźni mieli wykonane wymazy w związku ze standardową procedurą przyjęcia do placówki edukacyjnej. Zarówno stan mężczyzn, jak i dziecka nie wymaga hospitalizacji. Dziecko jest objęte izolacją domową, mężczyźni są w izolatorium - informuje Iwona Jażdżewska, rzecznik PSSE e Chojnicach.

W związku z dzisiejszymi zakażeniami, na ten moment na kwarantannę skierowano 40 osób z kontaktu. Dochodzenie epidemiologiczne nadal jest w toku.

Anna Zajkowska