W nadchodzących wyborach będzie „jedynką” do powiatu z komitetu PChS

Jolanta Fierek nie będzie ponownie ubiegać się o fotel burmistrza Czerska, chce zdobyć mandat w radzie powiatu. Od pewnego czasu mówiło się o tym, że obecna burmistrz Czerska, nie będzie ubiegała się o reelekcję.

Burmistrz informuje, że ma jeszcze inne plany, o których teraz nie chce mówić. Dodaje, że nie chce zniknąć z przestrzeni publicznej.   |  fot. arch.

Włodarz nie potwierdzała tych informacji. Jednak wczoraj (11.09) otwarcie mówiła, że nie zamierza kandydować w wyborach na burmistrza. Teraz swoje plany wiąże z samorządem powiatowym. Uzyskując mandat radnej powiatowej zamierza na przykład walczyć z poziomu tego samorządu o utworzenie w Czersku filii wydziału komunikacji. Ponadto będzie domagać się, aby gmina w mniejszym stopniu wspierała finansowo inwestycje realizowane przez powiat.

Jolanta Fierek ma być pierwszą osobą na liście kandydatów do Rady Powiatu Chojnickiego, których z gminy Czersk wystawi  Komitet Wyborczy Stowarzyszenia Obywatelskiego "Projekt Chojnicka Samorządność". Zapowiada, że jest w trakcie pisania listu do mieszkańców gminy Czersk, w którym szerzej przedstawi powody swojej decyzji.

(red)

Zapisz

  1. 12 września 2018  17:00   Z Czerska do Chojnic, już ...   anonim

    Z Czerska do Chojnic, już tak było za poprzedniej kadencji, nie na darmo z tzw chojnickiej opozycji kilku kręciło się a nawet współpracowało z panią burmistrz.

    9
    5
    Odpowiedz