W marcu zamknięcie Tucholskiej?

Znane są już pierwsze szczegóły dotyczące przebudowy drogi 240 z Chojnic do Pawłowa. Kierownik budowy Rafał Sosna zdradził, kiedy kierowcy będą musieli liczyć się z największymi utrudnieniami.

Rafał Sosna obiecuje, że wykonawca postara się zakończyć inwestycję do 10 października i jak najmniej w tym czasie utrudniać życie mieszkańcom i firmom znajdującym się na ul. Tucholskiej oraz wszystkim kierowcom.   |  fot. (olo)

Kierownik budowy Rafał Sosna, reprezentujący wykonawcę, a więc Przedsiębiorstwo Budowy Dróg ze Starogardu Gdańskiego podkreśla, że dużo decyzji uzależnionych jest od pogody, ale jak na razie ta sprzyja rozpoczętym robotom.

- Zawodowo cieszę się z tej pogody, choć prywatnie wolałbym prawdziwą zimę – śmieje się Rafał Sosna, który będzie dowodził pracom na odcinku z Chojnic do Silna. Już wiadomo, że od 6 marca przez około 30 dni, będzie trwała przebudowa wiaduktu wymagajaca rozłączenia torów – kłopoty pojawią się na linii kolejowej z Chojnic do Kościerzyny.

- Będziemy pracować przez 24 godziny na dobę, by jak najszybciej zamknąć ten etap – zapowiada Rafał Sosna. Kierowcy muszą też liczyć się z zamknięciem drogi i objazdami m.in. przez obwodnicę.  Ma to nastąpić także w marcu.

Więcej w materiale wideo.

Tekst i fot. (olo)

relacja_video.jpg

Zapisz