W kwietniu ruszają prace budowlane na alei Brzozowej, latem w centrum miasta

Znane są już terminy kontynuacji realizacji budowy kanalizacji deszczowej w mieście. Ważna informacja dla kierowców, od kwietnia nieprzejezdna będzie aleja Brzozowa, na odcinku od ulicy Parkowej do Prochowej, a później do ronda Wyszyńskiego.

W lipcu prace budowlane związane z budową kolektora deszczowego zostaną przeprowadzone m.in. na placu Niepodległości.   |  fot. A. Zajkowska

Wraz z początkiem przyszłego miesiąca mają zostać wznawiane prace związane z budową sieci kanalizacji deszczowej w Chojnicach. - Będziemy realizować ulice Prochową, Sobierajczyka, Brzozową oraz, tu stare nazwy, takie jakie widnieją w pozwoleniu na budowę, Sawickiej, Ducha Świętego, Findera, Okrzei, Kasprzaka, Goedtke, 14 Lutego i Wycecha - wylicza Arseniusz Finster.

Jak zaznacza burmistrz najtrudniejszy będzie odcinek alei Brzozowej, od parku Tysiąclecia do ronda Wyszyńskiego. Inwestycja na tym odcinku podzielona zostanie na dwie części. - Pierwszy do ulicy Prochowej, żeby potem wejść na osiedle, które łączy ulica Prochowa, i od ulicy Prochowej do ronda Wyszyńskiego. Niestety będzie to realizowane latem i wczesną wiosną, bo od kwietnia. Do czerwca chcielibyśmy to skończyć. Mam nadzieje, że to już będzie ostatni rok z utrudnieniami, i że wspólnie jakoś przez to przebrniemy - komentuje włodarz.

Latem, utrudnienia w ruchu pojawią się także w ścisłym centrum Chojnic. - To jest zdecydowanie najtrudniejszy moment, przejście z kolektorem od ulicy Parkowej przez plac Niepodległości do ulicy Okrężnej. Chcemy to zrobić przewiertem, tak żeby nie trzeba było naruszać konstrukcji jezdni - wyjaśnia Arseniusz Finster. Te prace mają rozpocząć się w lipcu, a zakończyć w listopadzie.

Anna Zajkowska