W klimacie rocka ...

2 marca (niedziela) w Pubie Kornel odbędzie się koncert organizowany przez wolontariuszy Samorządnego Centrum Młodzieżowego w Chojnicach. Zagrają dwa zespoły prezentujące nowoczesne podejście do rockowej tradycji.

SAMAVAYO to istniejąca od 2000 roku kapela grająca muzykę balansującą pomiędzy hard i stoner rockiem a metalem alternatywnym.   |  fot. nadesłane

Berlińskie SAMAVAYO i warszawski zespół SUNNATA, wcześniej występujący pod nazwą Satellite Beaver. Początek imprezy o 19.00.

Kapela zadebiutowała w 2003 roku małą płytką wydaną dla wytwórni Setalight Records . Wkrótce po tym zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Nasoni Records i wydał swój debiutancki album „Death.March.Melodies !” (2005 rok). W 2010 roku ukazał się drugi pełny album zespołu o tytule „One Million Things”. Zamieszczony na nim skomponowany rok wcześniej utwór „Teheran Girl” ukazał zaangażowanie zespołu i urodzonego w Teheranie wokalisty w wydarzenia Zielonej Rewolucji w Iranie. Rok 2011 przyniósł kolejny album o nazwie „Cosmic Knockout”. Ostatnim wydawnictwem zespołu jest album „Soul Invictus” z 2012 roku, który zawiera m.in. pierwszy utwór z tekstem perskim „Roozhaye Roshan” (pol. „Dni Światła”). 

Samavayo ma na koncie występy na festiwalach, w tym na „Rock Am Ring” oraz wspólne koncerty z takimi wykonawcami jak Biffy Clyro, Nebula, Brant Bjork, Mustasch, czy The Kooks. Ogółem w ciągu kilkunastu lat istnienia zespół zagrał ponad pół tysiąca koncertów.

SUNNATA (sanskryt: „pustka”/„niebyt”) jest stanem, w którym hałas przenika się z ciszą. Stanem, w którym ściany fuzzu, delayu i reverbu zderzają się z próżnią ciszy absolutnej. SUNNATA, jeszcze pod nazwą Satellite Beaver, została powołana do życia w 2008 roku wraz z rozwijającą się wówczas polską sceną stoner/doom. Od tamtego czasu wzięła udział w największych wydarzeniach sceny - wliczając w to Desertfest Berlin, Days Of The Ceremony, czy Robustfest – i dzieliła sceny klubowe m.in. z nieistniejącym już Sungrazer, Karma To Burn, czy Suma.

sunnata_live

W 2014 ukazuje się długo wyczekiwany, pełen album SUNNATA zatytułowany „Climbing the colossus”, który jest wyprawą w świat niestablinej natury dźwięku, pełnej gwałtownych zwrotów i nadmiernej ilości przesteru. Niech stanie się hałas.

Koncert inauguruje projekt „Popularyzacja i upowszechnianie kultury poprzez działalność Samorządnego Centrum Młodzieżowego w Chojnicach w 2014 roku”, którego realizację wspiera  Urząd Miejski w Chojnicach,  Starostwo Powiatowe w Chojnicach, Stowarzyszenie Rockinitiative Emsdetten e.V., Stowarzyszenie Partnerstwa Miast z Emsdetten, Bank Spółdzielczy w Chojnicach oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Chojnicach Mirosław Janowski. Organizację imprezy wspierają również : Zakład Rowerowy Tomasz Kierski, Oskar Tattoo Salon Tatuażu Artystycznego i Piercingu, firma LTM Artura Eichenlauba, Centrum Językowe Cone School, drukarnia Papilar. Projekt realizuje Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej.

Na imprezie sprzedawane będą cegiełki o wartości 10 zł z przeznaczeniem na działalność Samorządnego Centrum Młodzieżowego w Chojnicach - miejsca na pozaszkolne inicjatywy społeczne i kulturalne młodych osób.

linki http://www.youtube.com/watch?v=a2ek1pO4UfU - teledysk do utworu Nightmare zespołu, http://www.youtube.com/watch?v=S8fVKkWxaaM - teledysk do utworu Universe zespołu Samavayo,http://www.youtube.com/watch?v=UygvcwN4JTA - teledysk do utworu Wait zespołu Samavayo,www.samavayo.com - oficjalna strona internetowa zespołu,http://sunnataofficial.bandcamp.com/ - premierowy utwór Asteroid z nadchodzącej płyty zespołu sunnata,www.facebook.com/events/588218767932878/ - wydarzenie na facebooku

M. Karpiak