W drugiej dekadzie września kolejna konsultacja społeczna

W Zarządzie Dróg Wojewódzkich odbyła się pierwsza konsultacja w sprawie projektowanego zachodniego obejścia Chojnic. - Moim zdaniem organizacyjnie trochę nieudana - poinformował Arseniusz Finster.

We wrześniu planowane jest kolejne spotkanie i konsultacje z mieszkańcami odnośnie przyszłej nowej drogi.   |  fot. (olo)

- Z drugiej strony wyłoniła szereg różnych problemów, które zostały spisane i określone. Burmistrz konsultował także w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska a także spotkał się w ratuszu z posłem Aleksandrem Mrówczyńskim.

W drugiej dekadzie września nastąpi kolejna konsultacja społeczna, w której oprócz prezentacji kolejnej wersji projektowej, będą pokazane zmiany w przebiegu dróg osiedlowych, które będą realizowane równolegle z zachodnim obejściem, po to, aby skomunikować osiedle Zamieście, Kolejarz i Asnyka z miastem. Włodarz zamierza rozmawiać z wójtem Gminy Chojnice, aby droga gruntowa z Władysławka, łącząca się z ulicą Człuchowską nie była odcięta drogą wojewódzką, którą ma być zachodnie obejście miasta Chojnice.     

- Projektanci otrzymali polecenie, o maksymalnym odsunięciu obwodnicy od nieruchomości, to już nie będzie 17 m., a troszeczkę więcej. Również będzie prowadzona analiza akustyczna, jednak jestem zdruzgotany kosztem ekranów - mówi A. Finster -  Ekran akustyczny, taki jaki jest przy naszych autostradach, czy obwodnicach kosztuje średnio 3 000 zł za 1 metr kwadratowy.

Więcej na temat zachodniego Obejścia Chojnic w relacji video.

(m.n.)

Zapisz

 1. 5 sierpnia 2017  20:24   cena za 1m 300 d0 2500   uczciwy

  http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Ekrany-akustyczne-strasza-i-szkodza-Wysoka-cena-za-cisze-n61791.html ..........my chcemy jak zwykle drożnej..................

  0
  2
  Odpowiedz
 2. 5 sierpnia 2017  12:21   Klasyka   Mieszkaniec

  Prowadzenie drogi wojewódzkiej z ograniczoną dostępnością przez osiedla domów jednorodzinnych to dopiero jest mistrzostwo świata!!!! PS. "Wycieranie sobie gęby jednym nazwiskiem" to klasyka działania naszej władzy, niech Pan Nas nie obraża jest nas tutaj więcej!!!!!!

  2
  1
  Odpowiedz
 3. 5 sierpnia 2017  09:57   Podejrzewam, ze nie zdawał ...   anonim

  Podejrzewam, ze nie zdawał sobie sprawy ze po drodze będą poruszac się pojazdy

  3
  0
  Odpowiedz
 4. 5 sierpnia 2017  08:37   Nieświadomy ?   Beata

  Nie zdawał sobie wcześniej sprawy, że jak poprowadzenie ludziom obwodnicy pod samymi oknami będzie wymagało ustawienia ekranów dźwiękoszczelnych ?

  3
  0
  Odpowiedz
 5. 4 sierpnia 2017  21:53   nie ma realności   "gorszy sort mieszkańca"

  "nie ma realności" w tym co mówi nasz burmistrz. Podając nazwiska w trakcie konferencji, może warto podać nazwiska wszystkich 220 osób które podpisały pismo wytykające błędy popełnione przez ratusz. My mieszkańcy miasta nie wymyślamy przepisów prawa, nie my odpowiadamy za to, że projektowanie drogi tej kategorii (o czym zawsze milczano) byc może oznacza stawianie ekranów, ale o tym to chyba Panowie w ratuszu wiedzieli? PS. Wbrew sugestiom nie oczekujemy absurdów drogowych czy finansowych.

  5
  1
  Odpowiedz