W doliczonym czasie gol na wagę remisu

W szóstej kolejce Fortuna 1 Ligi Ruch Chorzów podejmował Chojniczankę. Gospodarze nie ukrywali, iż mają zamiar przedłużyć serię spotkań bez porażki. Goście szukali szansy, aby odbić się od dna ligowej klasyfikacji.

Niebiescy liczyli, że po wygranym meczu z Chojniczanką wskoczą na fotel lidera. Chojniczanka pokrzyżowała im szyki doprowadzając do remisu.   |  fot. facebook.com/Chojniczanka

Beniaminek z Chorzowa rewelacyjnie rozpoczął rozgrywki na zapleczu ekstraklasy i nie  przegrał jeszcze żadnego spotkania, a ich gra jest niezwykle widowiskowa i skuteczna. W przypadku zwycięstwa nad Chojniczanką zasiedliby na fotelu lidera. Z kolei goście zamykali ligową tabelę, a w ich dorobku próżno szukać jakiegokolwiek zwycięstwa. Typowania bukmacherów wskazywały, iż Chojniczanka nie ma zbyt dużych szans w starciu z tak utytułowanym rywalem.

RUCH - CHOJNICZANKA 1:1 (1:0)

Chojniczanka: Kuchta, Grolik, Byrtek, Kasperowicz, Mikołajczyk (71 Mazek), Ryczkowski (85 Janicki), Czajkowski (59 Kalinkowski), Karbowy (59 Mikołajczak), Wolsztyński (71 Skrzypczak), Drewniak, Tuszyński.

Bramki: 1:0 Swędrowski 36. Tuszyński 90+3.

Żółte kartki: Kasolik (Ruch). Czajkowski, Kasperowicz (Chojniczanka).

O ile w pierwszej połowie Ruch miał przewagę w posiadaniu piłki, to nie przełożyło się na ilość oddanych strzałów a jedynie na próby dośrodkowań z bocznych części boiska. W 35 minucie po dobitce strzału chorzowianie wyszli na prowadzenie. Chojniczanka w tej części spotkania nie stanowiła większego zagrożenia pod bramką rywala.

Po gwizdku pierwsze minuty upłynęły pod kontrolą gospodarzy. Nie przeszkodziło to Chojniczance zaatakować i o mały włos w 55 minucie doprowadzić do wyrównania, jednak niecelny strzał Wolsztyńskiego szansę oddalił. W 65 minucie ponownie groźnie było pod bramką chorzowian, po uderzeniu piłki głową przez zawodnika gości - skutecznie interweniował bramkarz „niebieskich”. Wraz upływem czasu gra się ożywiła a bardziej zmotywowana Chojniczanka szukała sposobu na doprowadzenie do remisu. Kiedy w doliczonym czasie gry liczni kibice Ruchu fetowali kolejne zwycięstwo swojej drużyny … Chojniczanka zdobyła wyrównującego gola po strzale Tuszyńskiego.

Kolejna szansa na zdobycie punków będzie w piątek 19 sierpnia, kiedy to Chojniczanka podejmować będzie Górnika Łęczna. Początek o godz. 18:00