W Swornegaciach pojawiają się donice z kwiatami

Od maja w Swornegaciach realizowany jest projekt, którego celem jest zaktywizowanie i zintegrowanie lokalnej społeczności poprzez wspólną pracę. W efekcie końcowym zyska sama wioska, w której pojawi się 12 donic z kwiatami.

W Swornegaciach pojawiły się estetyczne donice z różnokolorowymi kwiatami. Kolorowe, kwiatowe aranżacje będą cieszyć oczy mieszkańców i turystów aż do późnej jesieni.   |  fot. nad.

Pierwsze prace rozpoczęły się już w maju.  Na początek trzeba było określić potrzeby oraz zrealizować  zakupy  donic, kwiatów, ziemi i narzędzi potrzebnych do wykonania prac, jak również przygotować (zaimpregnować) donice. Teraz pozostaje już tylko nasadzić kwiaty i zadbać o ich dalszy los.

Taki projekt w ramach „Inicjatywy lokalnej” złożyła do Gminy Chojnice zawiązana niedawno Grupa inicjatywna ze Swornegaci, która postanowiła upiększyć wieś wspólnymi siłami nie tylko mieszkańców Sworów, ale i sołectwa. Zakładane minimum uczestników projektu to 15 osób.

I pomimo, że z frekwencją nie było problemu od początku, to  w każdej chwili można się jeszcze przyłączyć. Pomysł ten zyskał aprobatę komisji oceniającej, czym grupa uzyskała wsparcie finansowe w kwocie 7 tys. zł.  Kolejne działania już w najbliższy piątek (21.06.). Więcej informacji można uzyskać w Wiejskim Domu Kultury w Swornegaciach.

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Chojnice w ramach programu „Inicjatywy lokalne”.

(nad.)

Zapisz

  1. 19 czerwca 2019  21:16   Fajnie   Marcin ziomko

    Jestem tam co rok doniczki fajna sprawa mam pytanie a kiedy wreszcie zrobicie z rybkami coś bo pamiętam czasy gdzie węgorza i okoń to było coś teraz to prawie pustynia

    5
    1
    Odpowiedz