W Chojniczkach przecięto wstęgi na pięciu ulicach

Wczoraj (8.07.) w Chojniczkach uroczyście oddano do użytku pięć ulic o łącznej długości 1,7 km, na których nie wybudowano żadnych progów spowalniających. Symbolicznie „uruchomiono” także linię oświetlenia drogowego na ul. Chojnickiej o dł. 3,5 km.

Tradycyjne przecięcie wstęgi zakończyło inwestycję, która została oddana do użytku.   |  fot. (je)

Uroczystość zorganizowała Rada Sołecka Chojniczek z jej szefem Januszem Szczepańskim, który od 1 września, jak poinformował w trakcie uroczystości wójt Zbigniew Szczepański, będzie jego zastępcą. Wziął w niej udział, oprócz licznego grona gminnych samorządowców i okolicznych sołtysów, mieszkańców Chojniczek, także ks. proboszcz z Charzyków Henryk Borkowski, który poszczególne gminne inwestycje, nim wspólnie były przecinane wstęgi, je poświęcał.

Jeden z ostatnich przystanków był przy ul. Chojnickiej, na której zamontowano 96 lamp LED-owych oświetlających drogę oraz doświetlających 4 przejścia dla pieszych. W tym miejscu i wójt, i sołtys, serdecznie podziękowali za wkład w jej realizację projektantowi tego zadania Edmundowi Hapce z Chojnic. Zrewanżował się on Januszowi Szczepańskiemu prezentem w postaci albumu fotograficznego o Chojnicach.

Imprezę zwieńczył festyn w tzw. starej części Chojniczek na placu opodal wiejskiej świetlicy. Na dzieci czekały liczne atrakcje w postaci m.in. malowanek na twarzy, dmuchańców, spacerów na kucyku czy próbowania „gaszenia” pożaru sprzętem z OSP Charzykowy. Na dorosłych czekały m.in. sprawnie wydawane kiełbaski z grilla oraz ciasto z domowych wypieków.

(je)