W Chojnicach znowu rekord!

„Szacunkowo mamy 180 tys. i 500 zł” - tak brzmi treść SMS-a z chojnickiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którą otrzymaliśmy, krótko dziś po godz. 3 nad ranem. Rok temu w Chojnicach zebrano ponad 170 tys. i 570 zł.

Najwyższą sumę podczas licytacji uzyskała koszulka reprezentacji Polski w piłce nożnej.   |  fot. A. Zajkowska

Finał WOŚP w Chojnicach po raz drugi odbył się w hali Centrum Parku przy ul. Huberta Wagnera. Tam, znajdowały się m.in. atrakcje dla dzieci, przyuczenie z pierwszej pomocy, którą przeprowadzili druhowie z OSP, liczne licytacje oraz koncerty. Gwiazdą wieczoru był zespół Loka. Zanim jednak formacja weszła na scenę publiczność miała okazje posłuchach człuchowskiego DJ Casprova, Mz.Taken z Bydgoszczy oraz wokalistki Ewy Kryzy.

Ze względu na sytuację rodzinną jednego z muzyków, koncert Live Buckets Embraced by Hel nie odbył się. W zastępstwie zaśpiewała Angelika Gawin. WOŚP to jednak nie tylko muzyka i rozrywka, ale w dużej mierze licytacje. Pod młotek poszło blisko 70 fantów. Wiele jednak ze względu na ramy czasowe nie udało się spieniężyć. Przedmiotów tych wypatrywać można na portalu allegro.pl.

W hali Centrum Parku licytowano m.in. kilkukilogramowy ser (600 zł), koszulkę himalaisty Adama Bieleckiego (wraz z tortem i voucherem na kolację sprzedano ją za 800 zł), pluszowego psa (1000 zł), czekoladowego bałwana (650 zł) oraz oprawione w drewnianą ramę, srebrne WOŚP-owe serduszko (800 zł). Najdrożej wylicytowanym przedmiotem, i to dwukrotnie, była koszulka reprezentacji Polski w piłce nożnej z autografami zawodników.

Walka o nią była dość zacięta. Ostatecznie trafiła do Mirosława Kurkowskiego z Chojnic, który do puszki Orkiestry wrzucił 3 tys. zł. Po chwili jednak uznał, że przekazuje ją na ponowną licytację. W kolejnych bojach zwyciężyła Aneta Gierszewska z Gdyni, również przekazując 3 tys. zł. O 20.00 rozbłysło światełko do nieba. W tym roku zamiast fajerwerków, we wnętrzu hali, rozbłysły sceniczne fontanny.

A. Zajkowska

  1. 13 stycznia 2020  09:23   Róbta co chceta (2)   anonim

    Tyle lat a kolejki na leczenia wydłużają się.

    15
    20
    Pokaż/ukryj odpowiedzi