W Chojnicach trwa dezynfekcja

Na pierwszy rzut poszły m.in. ławki, barierki, kwietniki, stojaki na rowery w centrum miasta. Dzisiaj trwa akcja odkażania przystanków autobusowych. - Dezynfekujemy wszystko czego teoretycznie mogą dotykać ludzie - mówi Karol Górnowicz, prezes OSP.

Dezynfekcję miasta rozpoczęto wczoraj późnym popołudniem. Dziś od rana praca wykonywana m.in. przez OSP w Chojnicach jest kontynuowana.   |  fot. A. Zajkowska

Wczoraj (10.04.) po godz. 17.00 druhowie z chojnickiej Ochotniczej Straży Pożarnej rozpoczęli dezynfekcję najczęściej uczęszczanych przez ludzi miejsc w mieście. Mowa oczywiście o przestrzeniach zewnętrznych. Prace rozpoczęto od Starego Rynku i całej długości deptaku. Specjalnym środkiem spryskano także najbardziej oblegane w tej części miasta przystanki autobusowe.

Dzisiaj od rana OSP kontynuuje dezynfekcję wiat, i mniejszych punktów postojowych, komunikacji miejskiej. Druhowie nie omijają również sąsiadujących z nimi śmietników. - Działanie, poza chojnickim OSP, realizuje też Spółdzielnia Socjalna TUR. Temat koordynuje Straż Miejska - mówi Adam Kopczyński. - Akcja dezynfekowania miasta będzie powtarzana co kilka dni, tak długo, aż sytuacja epidemiczna nie zostanie opanowana - dodaje wiceburmistrz.

Anna Zajkowska

 1. 13 kwietnia 2020  11:47   Kiedy Maseczka dla kazdego ... (2)   KIEDY Maseczka dla kazdego Mieszkanca

  Kiedy Maseczka dla kazdego Mieszkanca burmistrzyniu i jego radni No Kiedy

  11
  4
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
 2. 12 kwietnia 2020  22:41   chojniczanka (1)   anonim

  i znowu krytyka, ludzie o co chodzi . Zobaczcie co sami zrobiliście wokół siebie. Prośba do operatora , nie udostępniać takiego jadu.

  9
  7
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 14 kwietnia 2020  07:43   CENZURA   TOYO

   ...tylko ACHY i OCHY naszej WADZY się należa .

   3
   0
 3. 12 kwietnia 2020  18:09   A tych *****jacych ... (2)   Wyborcy komitetu wyborczego burmistrzynia i jego r

  A tych *****jacych szczajacych zaczepiajacych Alkoholikow spod skepikow osiedlowych burmistrzyniu i jego radni kiedy rozwiazrcie problem

  11
  5
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 14 kwietnia 2020  11:37   Problem wielki dla S.M   anonim

   to zadanie dla Straży Miejskiej .A jest co do zrobienia, tylko się nie chce tego widzieć!

   5
   0
  • 12 kwietnia 2020  19:13   Znowu się pojawiłeś ?   anonim

   Leki przestały działać i powrócił "asparagus" tumanie? Ty chyba sobie nawet nie zdajesz sprawy jaki jesteś jeb....!

   2
   11
 4. 12 kwietnia 2020  18:05   Burmistrzyniu gdzie sie ...   Pytam

  Burmistrzyniu gdzie sie obrucisz wdepniesz w gowna miasto ob*****ne odchodami kiedy gdzie dostarczac filmy nagrania zdjecia do burmistrzynia czy osobisci burmistrzynia na wizje lokalna zaprowadzic pokazac ob*****ne miasto

  11
  8
 5. 12 kwietnia 2020  13:24   Tym żulom co chodzą po ...   anonim

  Tym żulom co chodzą po mieście przydałaby się taka dezynfekcja.. bo niektórzy śmierdzą na odległość i zaraze roznoszą..a takich setki jest w mieście..

  14
  8
 6. 11 kwietnia 2020  15:13   Szkoda, że wcześniej brudnych i ohydnych starych przystanków miasto i burmistrz nie myło (3)   Mieszkaniec

  Dotąd miasto wogóle nie myło i nie dbało o wiaty i przystanki. Proszę spojrzeć jak wyglądają stare i bardzo niewygodne ławeczki i wiaty: brudne, nigdy nie myte, nie odświeżane, brudne wiaty, krzywe znaki przystankowe, ohydne tabliczki z rozkładem jazdy, brak informacji w czasie zmian kursowania, zasmarowane brudem przeszklenia wiat. Jeden syf. Ale jak ma się burmistrza którego priorytetem jest luksus podgrzewanej murawy i ogólny syf miejski zamiast sprawna komunikacja miejska z estetycznymi i czystymi przystankami to nie ma się co dziwić gdzie ten Pan ma wagę priorytetów. Zdaje się to pierwszy raz kiedy "zadbają" o "czystość" przystanków. Ale mogę się założyć, że z lenistwa i brudu Miasta ich nie wymyją na czysto tylko pozraszają by zdezynfekować. To samo dotyczy koszy na śmieci które wyglądają w mieście jak z chlewu.

  31
  13
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 12 kwietnia 2020  10:41   do tego choja a co to jest ...   anonim

   do tego choja a co to jest hejt, podaj jego definicję i czym on się róźni od krytyki?

   3
   7
  • 11 kwietnia 2020  21:38   Do Anonima   Choj

   Za hejt są kary pieniężne!

   7
   8
  • 11 kwietnia 2020  16:31   Chlew to ty masz w kroczu..Ja ...   anonim

   Chlew to ty masz w kroczu..Ja nie widziałem wcześniej brudnych ławek i przystanków.. A od Burmistrza trzy metry w bok,bo go zarazisz swoją głupotą.. I nie pisz bzdur,albo wracaj do swojej Anglii bo pewnie wróciłeś..a tam dopiero jest syf..

   10
   23
 7. 11 kwietnia 2020  15:03   Ciekawe (1)   Pronaturalny

  Co to jest za płyn ? Czy ten "specjalny środek" jest zdrowy dla środowiska ? Jakie to koszty generuje ? Jedno dobre ... to pozostałe choróbska czyhające na poręczach, ławeczkach itd. MOŻE zginą.

  26
  13
  Pokaż/ukryj odpowiedzi