W Chojnicach chcą zbudować nowy... Escape Room

Na taki pomysł wpadł starosta Marek Szczepański. Jako lokalizację wskazuje Eksperymentarium przy Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowym przy ul. Piłsudskiego.

Czy w tym sąsiedztwie powstanie Escape Room przekonamy się niebawem.   |  fot. ilustracyjne

- Naszedł mnie pomysł, mimo że związany z tragicznymi wydarzeniami w Koszalinie, aby w Eksperymentarium przy CE-W zorganizować Escape Room. Oczywiście z zachowaniem wszystkich reguł bezpieczeństwa. Byłaby to ciekawa oferta dla dzieci i młodzieży, bo takie miejsca cieszą się dużą popularnością. I z taką propozycją wyjdziemy do pani dyrektor, by podjęła działania – zapowiada starosta Marek Szczepański.

Jednak czy nie jest to zły moment i nieodpowiedni czas na takie pomysły? Nie tak dawno zginęło w takim miejscu pięć młodych kobiet. - Chcemy pokazać, że takie miejsca mogą być bezpieczne, a wiadomo, że instytucje państwowe zwracają przede wszystkim uwagę na bezpieczeństwo – mówi starosta Marek Szczepański.- Nieszczęście się stało, że zaczęto o bezpieczeństwie w takich miejscach mówić dopiero po tragedii w Koszalinie. Powinien to być przyczynek do tego, aby służby szczególnie zajęły się działalnością przeznaczoną dla dzieci i dorosłych, które nie zawsze potrafią realnie ocenić, czy dane miejsce jest bezpieczne.

Warto dodać, że CE-W i Eksperymentarium mieszczą się idealnie... naprzeciwko jedynego w Chojnicach Escape Room, który decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego został tymczasowo zamknięty. I nie chodziło tu o brak bezpieczeństwa wewnątrz pokojów, a o ogólny stan obiektu, w którym się znajdował Escape Room, który nie gwarantował bezpieczeństwa uczestnikom.

Właściciel jest otwarty na współpracę i chce doprowadzić miejsce do takiego stanu, który zapewni bezpieczeństwo użytkownikom. Chojnicki Escape Room był dostępny od 16 lat i posiadał monitoring, a nad bezpieczeństwem czuwała odpowiedzialna osoba. Jak zapewnił media właściciel, na drzwiach zawsze dostępny był też klucz awaryjny.

Więcej w materiale wideo.

(olo)

 1. 12 stycznia 2019  11:53   ciężka ta praca naszych ...   anonim

  ciężka ta praca naszych włodarzy, będzie z tego jedna wielka bakteria, panie wice włodarzu może na terenie CPW taki room z darmowym dostępem?

  1
  2
 2. 11 stycznia 2019  14:14   To ze ten.... nic madrego i ... (2)   Dowgird

  To ze ten.... nic madrego i pozytecznego nigdy nie stworzyl i nie stworzy to wiadomo od zawsze ale w obliczu tak ogromnej tragedii,o ktorej pisza media na swiecie wyskoczyc z tak absurdalnym pomyslem ? Akurat teraz ??? Do tego wystarczy odrobinana oglady,empatii i przyzwoitosci.

  14
  3
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 12 stycznia 2019  06:41   Tragedia tragedią a życie ...   anonim

   Tragedia tragedią a życie musi toczyć się dalej ! Codziennie jesteśmy świadkami tragedii - tak już ten świat jest urządzony.

   1
   8
  • 12 stycznia 2019  06:38   A jak rozbije się autokar ...   chojniczanin

   A jak rozbije się autokar pełen turystów i wszyscy zginą to też przestaniemy produkować nowe autokary ?! Co za bezsens ! Brawa dla starosty za pomysł - będzie przynajmniej bezpiecznie !

   2
   8
 3. 11 stycznia 2019  12:01   Panie starostwo .Może warto ...   Czytelnik

  Panie starostwo .Może warto dać szansę wszystkim zainteresowanym. Skoro poprzedni wlasciciel nie spelnial wymogow budynku, to moze znajdzie sie wiecej chetnych na gotowe.

  11
  2
 4. 10 stycznia 2019  23:53   Niech lepiej wyremontuja te ...   anonim

  Niech lepiej wyremontuja te rudery na Piłsudskiego

  17
  4
 5. 10 stycznia 2019  22:52   Do ponizej   anonim

  Fakt.... Poprzeczka zawieszona bardzo wysoko/nisko?... Patrz senator starosta skaja

  15
  3
 6. 10 stycznia 2019  22:42   Ciekawskie   Jajo

  Czy poziom inteligencji człowieka spada tuż po objęciu funkcji chojnickiego starosty czy jest równie niski jeszcze przed?

  22
  3
 7. 10 stycznia 2019  21:44   lupi   anonim

  O nie.... Tomek zbankrutuje ;-(

  8
  1
 8. 10 stycznia 2019  19:40   Obywatel pyta   Chojniczanin

  Panie starosto a o jakich kosztach mówimy na to przedsięwzięcie, czy taki zarys już sporządzaliście? Nie mniej niż?... i nie więcej niż.....? Myślę że to ważny element „akceptacji” społeczeństwa więc proszę o odpowiedz,

  13
  2
 9. 10 stycznia 2019  18:23   Żart????!   S

  Obiekt publiczny i przedsięwzięcie które ma służyć celom ogólnie edukacyjnym i rozwijającym ma zostac oddane w ręce osoby bez kwalifikacji do edukacji i na cel nie służący edukacji?! Tylko służący rozrywce. Może starosta się najpierw zastanowi czemu służyć ma starostwo zanim wypowiada takie nieodpowiedzialne rzeczy. Proponuję przekazać siedzibę eksperymentarium na oddział muzeum chojnickiego.

  25
  3
 10. 10 stycznia 2019  17:13   chojniczanin   anonim

  Pomysł b . dobry . Brawo Panie Starosto.!

  7
  35
 11. 10 stycznia 2019  16:26   No Chojnice nie mają czym ... (4)   Charzykowianin

  No Chojnice nie mają czym się pochwalić. Śmierdząca,mroczna buda do natychmiastowej rozbiórki taki przekazał pojawił się w mediach. Nie zachwycajmy się kulturą śmierci ,wszelkie publiczne środki przeznaczajmy na szeroki dostęp młodzieży do sportu, podkreślam dla wszystkich. PS . W Eksperymentarium również dochodziło do poważnych wypadków z udziałem młodzieży.

  23
  8
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 11 stycznia 2019  08:06   Januszu z Charzykowa nikt cie ...   anonim

   Januszu z Charzykowa nikt cie tu nie lubi w....lajaj na ch24 bo tam jest miejsce dla takich glupkow jak ty

   2
   11
  • 11 stycznia 2019  08:05   A CZYM SIĘ MAJĄ CHWALIĆ ...   anonim

   A CZYM SIĘ MAJĄ CHWALIĆ CHOJNICE. COM? Widzisz dzbanie, że to nie ich pomysł a tylko relacja portalu z wystąpienia starosty

   4
   6
  • 10 stycznia 2019  21:52   "Kultura śmierci" ...   anonim

   "Kultura śmierci" :V Jak ja uwielbiam takie wtrącanie się w życie innych. Masz robić to, to, to i tamto, ale reszta jest zła, bo ja tak mówię. Państwo zrobiło sobie teraz pokazówkę z zamykaniem escape roomów, a niektórzy łykają to w wręcz kuriozalny sposób. Przez wiele, wiele lat nie doszło do żadnego poważnego wypadku w takim miejscu. Robienie kozła ofiarnego z tego rodzaju zabawy jest żenujące! Dajcie ludziom żyć tak jak chcą dopóki robią to w granicach prawa!

   1
   7
  • 10 stycznia 2019  17:12   chojniczanka   anonim

   dobra propozycja , w końcu coś dla młodzieży . Takie miejsce jak przy CE-W najbardziej odpowiada. Należy myśleć o młodzieży . Brawo Panie Starosta.

   3
   24