W Chojnicach U2 Bytów zwycięzcą LOTOS Griffin Cup

Dwanaście drużyn wzięło dziś udział w kolejnym turnieju z serii Lotos Griffin Cup o puchar prezesa Pomorskiego ZPN. W Chojnicach wygrali młodzi zawodnicy U2 Bytów na podium stanęli też chojniczanie.

Zwycięzcą niedzielnych rozgrywek została drużyna z Bytowa.   |  fot. red.

Lotos Griffin Cup to seria turniejów piłkarskich dla dzieci i młodzieży organizowanych przez Pomorski Związek Piłki Nożnej. Warto dodać, że w pierwszej edycji – w sezonie zimowym 2017/2018 udział wzięło ponad 2 tys. zawodników i zawodniczek. Jeden z turniejów w poprzedniej edycji również rozgrywany był w naszym mieście.

W niedzielę 16 grudnia ponownie do Chojnic zawitali młodzi piłkarze z rocznika 2004, którzy zostali podzieleni na grupy. W grupie A znalazły się zespoły: Red Devils Chojnice, U2 Bytów, FC Gowidlino i GKS Linia. Grupę B reprezentowały zespoły: Kolejarz Chojnice,  Start Miastko, MKS Gryf Tczew, Chojniczanka II Chojnice. Ostania grupa C to Chojniczanka I Chojnice, KS Gryf Słupsk, Sobieski Gniew, GKS Morena Gdańsk.

Do ćwierćfinałów awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz dwie drużyny z trzecich miejsc z najlepszym bilansem. Organizacji turnieju w hali Centrum Park podjął się klub Red Devils z prezeską Natalią Dalecką na czele. Była zdrowa rywalizacja, sporo emocji i dobry poziom sportowy. Po zaciętych pojedynkach i rzutach karnych w pierwszym spośród trzynastu zaplanowanych turniejów z cyklu LOTOS Griffin Cup najlepiej wypadli zawodnicy U2 Bytów.

Drugie miejsce zajęła Chojniczanka I Chojnice. W meczu o trzecią lokatę rywalizowali GKS Linia i Gryf Tczew. Brąz wywalczyli zawodnicy z Lini. Puchary i medale najlepszym drużynom wręczali Bogdan Duraj, wiceprzewodniczący Komisji ds. Futsalu i Piłki Plażowej Polskiego Związku Piłki Nożnej w asyście Natalii Daleckiej, prezeski klubu Red Devils.  

Sponsorem strategicznym cyklu turniejów LOTOS GRIFFIN CUP o Puchar Prezesa jest Grupa LOTOS.

(red.)

Zapisz