W Brusach laptopy wręczali poseł Mrówczyński i burmistrz Ossowski

19 września w zmodernizowanej niedawno sali widowiskowej CKiB w Brusach 94 uczniów z terenu gminy otrzymało nowe laptopy. Sprzęt został zakupiony w ramach rządowego programu Granty PPGR. Akcja była finansowana w 100 procentach z budżetu państwa.

Zakupiony sprzęt jest fabrycznie nowy. Uczniowie otrzymali go za darmo.   |  fot. UM Brusy

- Zakupione laptopy trafiły do uczniów, potomków osób, które pracowały niegdyś w Państwowych Gospodarstwach Rolnych. Całkowity koszt tego zadania, to 230 tysięcy złotych – informuje Witold Ossowski, Burmistrz Brus.

Komputery osobiście wręczali Witold Ossowski, Burmistrz Brus oraz Aleksander Mikołaj Mrówczyński, Poseł na Sejm RP, który wskazał, iż program zakupu komputerów, to pokłosie pandemii i związanej z nią potrzeby nauki on-line. Wówczas okazało się, że nie we wszystkich domach są odpowiednie komputery. Dzisiaj, jak podkreśla poseł Mrówczyński, pandemii już nie ma, jednak sprzęt jest nadal przydatny.

- Zdarzają się sytuacje, gdy uczniowie chorują. Teraz przez tego typu sprzęt mają szansę połączyć się np. z kolegą, by dowiedzieć się, co było na zajęciach. Także nauczyciele dzisiaj w szkole też korzystając z laptopów, ipadów, przesyłają uczniom zadania – dodaje poseł.

UM Brusy