W 2017 roku sporo remontów na obiektach sportowych

W poprzednich 10 latach miasto intensywnie inwestowało w modernizację i budowę nowych obiektów sportowych. Część z nich już się nieco zużyła, remonty są niezbędne. Gdzie są konieczne zmiany?

W 2017 roku bieżnia na stadionie Chojniczanki doczeka się remontu.   |  fot. (ro)

Na niedawnym posiedzeniu komisji ds. kultury i sportu radni zapoznali się z harmonogramem prac remontowych, który przedstawił Zbigniew Buława, kierownik referatu kultury, sportu, rekreacji i współpracy z organizacjami pozarządowymi.

- W 2017 roku ok. 200 tysięcy złotych wydamy na remonty na stadionie MKS Chojniczanka. Konieczna jest naprawa tartanowej nawierzchni bieżni, umycie jej i naniesienie nowych linii. Konieczny jest też remont dachu budynku klubowego. Na drugim stadionie ChKS Kolejarz zaplanowana jest termomodernizacja głównego obiektu, ponadto zaplanowano budowę nowej linii energetycznej do budynku spikerskiego.

- Sąsiedni Orlik też wymaga remontu, szczególnie należy uszczelnić dach i jedną ze ścian szatni. Radny Marek Szank postulował także o zadbanie  o nawierzchni boiska na tym Orliku. - Podklejenie już nie wystarczy, to już jest obiekt coraz mniej bezpieczny – wskazywał radny. Z kolei radny Kazimierz Drewek skutecznie zawalczył o podwyższenie aż o 3 metry ogrodzenia Orlika na Osiedlu Kolejarza.

Natomiast w planach miasta nie ma na razie zagwarantowanej ani jednej złotówki na podwyższenie standardu stadionu przy ul. Mickiewicza. A te prace będą niezbędne, gdy MKS Chojniczanka awansuje do Ekstraklasy. Rundę jesienną chojnicka drużyna kończy bowiem jako lider I ligi.

Aby stadion mógł funkcjonować w Ekstraklasie, konieczny jest montaż systemu podgrzewania murawy, rozbudowa trybuny do 5000 miejsc siedzących oraz rozbudowa zadaszenia trybuny głównej o kolejne 500 miejsc. Wstępne szacunki dotyczące tych przedsięwzięć opiewają na 4 miliony złotych.

(ro)

  1. 16 listopada 2016  15:23   I po co pompujecie ten ... (2)   anonim

    I po co pompujecie ten balonik, przecież oni i tak nie wejdą do ekstraklasy

    2
    22
    Pokaż/ukryj odpowiedzi
    • 16 listopada 2016  15:58   PESYMISTA   LESTER

      A PO CO JESZ? PRZECIEŻ I TAK UMRZESZ

      10
      1
    • 16 listopada 2016  15:56   Zawsze jestes taki NEGATYWNY? ...   anonim

      Zawsze jestes taki NEGATYWNY? Zafaj sobie to pytanie przed snem...gamoniu!

      4
      1
  2. 16 listopada 2016  15:09   Po co tartan na stadionie ... (1)   anonim

    Po co tartan na stadionie przy Mickiewicza? Zrobić go na Kolajarzu, przenieść wszystkie lekkoatletyczne imprezy na Lichnowską, a ten w mieście niech będzie tylko do piłki nożnej.

    23
    5
    Pokaż/ukryj odpowiedzi
    • 22 listopada 2016  00:55   trochę kultury   mądry kw

      Wedle tego co kilka lat temu zapowiadał burmistrz miasta, stadion miał się znajdować przy szpitalu tam gdzie teraz mnustwo domów się buduje, ale zdecydowano, że stadion przy ulicy mickiewicza zostanie wyręmątowany z bieżnią tartanową, przy kolejarzu mój drogi nie da się zrobić 6 torowego tartanu, rzutni do dysku, kuli, zeskoku do skoku wzwyż, o tyczce, czy do rzutu młotem, też nie da się zrobić dwóch skoczni w dal, jednym słowem stadion ten na kolejarzu nadaje się do zamknięcia ponieważ jest za mały na przygotowanie go zgodnie z przepisami PZLA, IAAF, po drugie koszt budowy nowego stadionu wraz z wyposażeniem i wszystkimi certyfikatami jest w dzisiejszych czasach znacznie droższy niż ANONIM możesz sobie wyobrazić, stadion przy Mickiewicza tak naprawdę jest postawiony bez przemyślenia budynek z wieloma miejscami do zagospodarowania czy do bardziej logicznego ułożenia, ale no już trudno ktoś nie myślał jak projektował. Wracając do bieżni to jak każdą rzecz trzeba odnawiać co jakiś czas , a że powstała ona bardzo dano to trzeba ją odnowić żeby mogła przynosić jakieś korzyści dla miasta Chojnice, dzięki różnorodnym imprezom które się tu odbywają zwiększa się wskaźnik przyjazdu turystów, oraz rozpoznawalność miasta na arenie ogólnopolskiej, czy po tym jak przyjadą na zawody zawodnicy, to w większości powracją do Chojnic żeby odpocząć w zakątku Borów Tucholskich , czy też poznać historie miasta, a także zostawić pieniądze w pobliskich hotelach, restauracjach, kawiarniach,klubach i sklepach. Jest wile czynników które wskazują na to że stadion ma jest w odpowiednim miejscu, dzieci z podstawówek, gimnazjów czy nawet liceów, mają prowadzone lekcje w odpowiednich do tego warunkach psychologicznych jak także psychofizycznych, nauczyciele nie muszą siedzieć z dziecimi cały czas na sali, dzięki tak dobrej lokalizacji mogą się rozwijać i kształtować swoją sylwetkę w najlepszy warunkach, bo nie trzeba wspominać żę beton zalany jedną warstwą tartanu czy najczęściej opon wylanych a potem pomalowanych nie jest odpowiedni dla zdrowia fizycznego dziecka. Robienie czegoś dla jednej dziedziny sportu jest czymś bezsensownym, bo co jak drużyna nagle nie dostanie się do ekstraklasy i spadnie bardzo nisko bo przypadkiem klub będzie nierentowny to co wtedy stadion będzie stał pusty jak palec bo wszyscy będą mieli dość piłki nożnej. a tak to przynajmniej mamy stadion ogólnoużytkowy na którym mogą się odbywać różne imprezy i dzięki temu każdy jest zadowolony. a jak każdą rzecz czasami trzeba coś odnowić =, i lekkoatletyka nie kosztuje tyle co piłka nożna i ciągłe w nią inwestowanie milionów bo za chwilę miasto będzie bankrutem.

      1
      0
  3. 16 listopada 2016  15:07   I nie zapomnijcie ... (1)   spacerowicz

    I nie zapomnijcie wyremontować fasad budynków przy ulicy Nowe Miasto i Jeziornej widzianych od strony stadionu MKS-u. W trakcie relacji TV z meczów wygląda to strasznie ! Na to patrzą ludzie z całej Polski. Wygląda to tak jakby Chojnice "ruiną stały". Taki obraz reklamy miastu nie przyniesie a wręcz odstraszy turystów.

    33
    2
    Pokaż/ukryj odpowiedzi
    • 16 listopada 2016  15:55   ŚWIĘTA RACJA   LESTER

      DALSZE TŁO WIDOKU NA TRYBUNY NASZEGO STADIONU NIE JEST STRASZNE LECZ "TRAGICZNE". SŁUSZNA UWAGA. MOŻE NASI RAJCY ZAINTERESUJĄ SIĘ TYM TEMATEM. PAMIĘTAJMY "JAK CIĘ WIDZĄ TAK CIĘ PISZĄ". DBAJMY O WIZERUNEK NASZEGO MIASTA.

      6
      2