Volkswagen wjechał w drogowców pracujących na dawnej berlince

Wczoraj (20.11) po południu doszło do zdarzenia na byłej drodze krajowej nr 22 w pobliżu Chojnic, gdzie kierująca osobowym volkswagenem wjechała w dwie osoby pracujące przy przebudowie tego traktu.

Okoliczności zdarzenia ustala policja.   |  fot. KPPSP Chojnice

Kobieta jechała w kierunku Czerska. Po tym, gdy zauważyła dostawcze auto po prawej stronie pasa ruchu, którym się poruszała, zjechała z jezdni uderzając w drogowców pracujących na zatoczce autobusowej. Poszkodowani trafili do szpitala.

(red). Fot. KPPSP Chojnice

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w miniony piątek na drodze gminnej tzw. ”starej berlince” w kierunku Czerska. Pracujący na miejscu mundurowi ustalili, że 71-letnia kierującą volkswagenem nieprawidłowo wykonała manewr omijania pojazdu stojącego pojazdu i uderzyła w bok tego auta, a następnie potrąciła dwóch mężczyzn pracujących przy modernizacji tego odcinka drogi. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Funkcjonariusze apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.

W miniony piątek ok 17.30 dyżurny chojnickiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze gminnej tzw. „starej berlince” w kierunku Czerska. Przyjmujący zgłoszenie policjant natychmiast skierował w ten rejon funkcjonariuszy z wydziału ruchu drogowego oraz śledczych. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu stróże prawa, do zdarzenia doszło, gdy 71-letnia kierująca volkswagenem jadąc w kierunku obwodnicy nieprawidłowo wykonała manewr omijania Fiata Ducato, który stał na tym samym pasie ruchu i uderzyła w jego bok, a następnie odbijając najechała na pracowników, którzy pracowali przy modernizacji tego odcinaka drogi.

W wyniku tego zdarzenia 2 pracowników w wieku 37 i 39 lat, mieszkańców Chojnic z obrażeniami ciała zastało przewiezionych do szpitala. Mundurowi przebadali zarówno kierującą jak i poszkodowanych pracowników na zawartość alkoholu w organizmie, byli trzeźwi. Funkcjonariusze zatrzymali 71-letniej mieszkance gm. Zblewo prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny od pojazdu. Mundurowi sporządzili oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdu. Policyjny technik wykonał szkic sytuacyjny oraz zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady, które pomogą policjantom w ustaleniu bliższych okoliczności tego zdarzenia.

Obecnie funkcjonariusze ustalają okoliczności tego zdarzenia drogowego oraz apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że to od nas samych zależy, czy bezpiecznie dojedziemy do celu. Przewidujmy, co może zdarzyć się na drodze. Wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo.

KPP