VII szachowe zimowe mistrzostwa

W dniach 25 – 27 lutego w Gimnazjum nr 1 odbył się kolejny turniej w szachach szybkich P’60 organizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „ÓSEMKA” oraz świetlicę.

Szachy gromadzą rzesze osób niezależnie od wieku.

Uczestnicy mistrzostw, prócz wykazania się umiejętnościami, mieli także możliwość zdobycia wyższych kategorii szachowych oraz spędzenia ferii zimowych na zmaganiach w intelektualnych pojedynkach.
W mistrzostwach udział wzięło 14 szachistów – głównie chojniczan, ale gościliśmy także mieszkańców Czerska, Bytowa oraz Bydgoszczy. Zawody zostały rozegrane systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z tempem 60 minut/zawodnika. Turniej umożliwiał zdobycie okręgowych kategorii szachowy (do II kategorii szachowej włącznie).
Organizatorzy wyróżnili 4 kategorie uczestników: juniorów do lat 10, do lat 18, seniorów oraz kategorię kobiet. Rezultaty końcowe turnieju prezentują się następująco:

1. Szymon Starczewski (0,0 pkt.)

Najmłodszy zawodnik – siedmioletni Szymon nie wywalczył, co prawda, punktu w zmaganiach ze starszymi i doświadczonymi przeciwnikami, jednak dzielnie stawiał im czoła w każdej z siedmiu partii. Dzięki rywalizacji w turnieju dwoje zawodników podniosło swoje kategorie szachowe: IV kategorię zdobyła  Damroka Turzyńska, IV – January Chlebowicz. Najlepsi szachiści otrzymali puchary, medale oraz nagrody rzeczowe.
Turniej poprowadził sędzia Waldemar Czapiewski.