VII inscenizacja historyczna na dawnym poligonie rakietowo - doświadczalnym „Heidekraut” („Wrzos”)

Interesujesz się żywą historią? Chciałbyś na własne oczy zobaczyć wybuch paliwa 14 - metrowej rakiety V2? A może marzysz o tym aby obejrzeć zasadzkę partyzantów, w którą wpadli żołnierze Wehrmachtu?

Organizowana cykliczna impreza gromadzi dziesiątki uczestników zainteresowanych historią drugiej wojny światowej i regionu.   |  fot. D. Wałdoch

W sobotę 26 sierpnia przyjedź o 16:00 do Wierzchucina w gminie Cekcyn na ściśle tajny poligon rakietowy „Heidekraut”. Czekaja na ciebie: strzelnica HFT, warsztaty rakietowe, grochówka z kuchni polowej, zabytkowe pojazdy i szereg innych atrakcji. „Heidekraut” zaprasza!

Zbliża się VII inscenizacja historyczna na dawnym poligonie rakietowo - doświadczalnym „Heidekraut” („Wrzos”) funkcjonującym od czerwca 1944 do stycznia 1945r. w Borach Tucholskich. Był to jeden z trzech poligonów rakietowych III Rzeszy, jednak to z Borów Tucholskich właśnie wystrzelono najwięcej, bo blisko 320, rakiet V2.

W tym roku odegrany zostanie epizod desantu grupy wywiadowczo - rozpoznawczej „Wołga” (tzw. 9 z nieba) na teren Borów Tucholskich, który miał miejsce na początku września 1944 r. Podczas imprezy przeprowadzone zostaną warsztaty przygotowane przez młodych naukowców z Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” z Torunia, pokaz rakiet latających (Piotr Sornowski z Polskiego Towarzystwa Rakietowego), do tego wojskowa grochówka z kuchni polowej, strzelnica HFT, zabytkowe pojazdy i starcie żołnierzy LWP wspieranych przez partyzantów AK z Wehrmachtem.

Bartosz Puchowski

 1. 22 sierpnia 2017  16:58   po ile na łeb bierzemy? w ...   anonim

  po ile na łeb bierzemy? w Bornem amunicji co niektórym zabrakło:)

  0
  0
 2. 22 sierpnia 2017  13:35   spoko, spoko ...będziemy na ...   militarni

  spoko, spoko ...będziemy na pewno !

  0
  0