Uważaj na drodze!

Wczoraj (28.12.) w powiecie chojnickim doszło do dwóch wypadków drogowych. Przyczyną obu było prawdopodobnie niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Nie tylko policja apeluje o zachowanie rozwagi na drodze.

Padający śnieg i deszcz, śliska, oblodzona nawierzchnia, ograniczona widoczność - z taką sytuacją kierowcy muszą się w dalszym ciągu liczyć.
Około godz. 8.50 w Zalesiu kierująca oplem 19 - letnia mieszkanka powiatu chojnickiego nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego zjechała do przydrożnego rowu. Dwie pasażerki doznały ogólnych potłuczeń i po udzieleniu im pomocy medycznej wróciły do domów. W szpitalu na obserwacji pozostała kierująca, która jest w ciąży.
Na trasie Chojnice - Charzykowy (droga powiatowa nr 2634G) 63 - letni mieszkaniec powiatu człuchowskiego kierujący daewoo wpadł w poślizg, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z toyotą. Do szpitala trafiła pasażerka daewoo, która doznała złamania. Pośpiech i duża prędkość przy tak trudnych warunkach drogowych to niepotrzebne ryzyko. Ryzykują także ci, którzy wsiadają za kierownicę po pijanemu. Wczoraj chojnicka drogówka zatrzymała 30- latka, który kierował polonezem mając we krwi niemal 2 promile alkoholu oraz wbrew zakazowi prowadzenia pojazdów. Obecne warunki drogowe zmuszają kierowców do zachowania szczególnej ostrożności podczas prowadzenia pojazdów. Tylko rozwaga, zdrowy rozsądek i trzeźwość mogą ustrzec nas od tragicznych następstw zdarzeń drogowych.
kpp

  1. 7 stycznia 2010  10:16   Stan dróg   anonim

    Zgodzę się,że warunki panujące na drogach zmuszają do zachowania rozwagi. Z drugiej jednak stony zastanawiam się, czy osoby odpowiedzialne za ich utrzymanie nie mają sobie nic do zarzucenia. W końcu ktoś wygrał przetarg na ich odsnieżanie. I co? Odnoszę wrażenie, że nic w tym kieunku nie robią, a jeśli robią to minimum. Chyba czekają na wiosnę. Często poruszam się po drogach naszego województwa i mogę stwierdzić, że w czsie opadów śniegu Chojnice wyglądają najgorzej. Gdyby drogowcy ponosili konsekwencje swoich działań pewnie bardziej by się postarali.

    0
    0