Uważaj na drodze!

Wczoraj (20.12.) w Chojnicach doszło do pięciu kolizji drogowych. Tylko w jednym miejscu - na skrzyżowaniu ul. Lichnowskiej z ul. Przemysłową – policjanci odnotowali aż trzy stłuczki.

Sprawcy stłuczek zostali ukarani mandatami.

Najczęstszą przyczyną zaistniałych zdarzeń było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. Około godz. 12.40 kierowca forda – 46 - letni mieszkaniec powiatu chojnickiego – jadąc ul. Przemysłową w kierunku skrzyżowania z ul. Lichnowską, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego nie zdążył wyhamować i uderzył w znajdujące się na rondzie renault. Za spowodowanie stłuczki 46 - latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 220 zł.

Jazda z nadmierną - jak na istniejące warunki pogodowe i drogowe - prędkością była przyczyną kolejnej stłuczki, która wydarzyła się w tym samym miejscu o godz. 16.00. Tym razem 47 - letni kierowca skody, tuż przed rondem, uderzył w tył opla. Sprawca wykroczenia dostał 220 - złotowy mandat.

15 minut później policjanci byli ponownie wzywani na to feralne skrzyżowanie. Okazało się, że 28 - letni mieszkaniec Leszna na ul. Przemysłowej nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim samochodu marki peugeot i wjechał w jego tył. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 220 zł.

Również w innych rejonach miasta doszło wczoraj do niebezpiecznych sytuacji drogowych. O godz. 12.00 na ul. Bytowskiej 38 - letnia obywatelka Danii kierująca jeepem nie zachowała właściwej odległości i uderzyła w tył jadącego przed nią forda. Kobieta została ukarana 250 - złotowym mandatem karnym.

Z kolei 500 - złotowy mandat przyszło zapłacić 39 - latce, która wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu kierowcy seata. Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy. Pamiętajmy, że kiedy na jezdni zalega śnieg i lód, droga hamowania znacznie się wydłuża.

KPP

 1. 22 grudnia 2010  21:26   wnosić sprawy do sądu   jan

  jesteśsprawcą lub poszkodowanym w wyniku jazdy na złej nawierzchni drogowej możesz wnieść pozew do sądu przeciwko zarządcy drogi nie dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze to brednie i głupie tłumaczenie policji ciekawe w jaki sposób nasza policja przedstawi jaka predkość jest bezpieczna ludzie dajecie się omotać głupim zasadom policji, wszyscy jutro powinniśmy złożyć skargi na komisariacie na zły stan odśnierzania dróg ciekawe co wtedy oni zrobią będą musieli rozpatrzeć każdą sprawę może uda się wtedy wyegzekfować mandaty dla zarządców.Jutro od rana na posterunek!

  0
  0
 2. 22 grudnia 2010  18:55   troszke rozsadku   kierowca

  To prawda ze przed rondem jest lód ale prawda też taka że coniektórzy to jeżdżą jak ostatnie sieroty ktoś napisał że przejeżdża tu codziennie 1500 aut ale w tym jak widać znalazło się kilku mających gdzieś panujące warunki byle naprzód

  0
  0
 3. 22 grudnia 2010  08:01   tak z ciekawości...   placenty

  jak ograniczyć prędkość jazdy stosownie do warunków na gładkim jak lustro lodzie? Jaką prędkość szanowna policja uznaje tu za odpowiednią? Jak to możliwe, że najbardziej oblodzone (zaniedbane) skrzyżowania to te, którymi każdego dnia w godz. 6-8 i 14-16 sunie ok. 1500 lub więcej samochodów (cała przemysłowa dzielnica miasta)? Skąd zamiejscowi mają wiedzieć, że pod cienką pokrywą śniegu jest gładki lód? Itp...

  0
  0
 4. 22 grudnia 2010  00:07   Chojnickie drogi !   vis

  W ostatnim tygodniu przejechałam sporo kilometrów po drogach północnej Polski.Jak pamiętamy warunki pogodowo-drogowe były,są bardzo zmienne, ale najgorzej z utrzymaniem dróg jest w powiecie chojnickim.Potwierdzają to zawodowi kierowcy,użytkownicy radia CB. Również w mieście, na skrzyżowaniach brakło chociaż piasku o chlorkach nie wspomnę.Oszczędność ? czy... brak nadzoru. Jest pięć standardów odśnieżana dróg, ale czy naprawdę trzeba zajeżdżać śnieg, żeby potem trudniej go usuwać?

  0
  0
 5. 21 grudnia 2010  21:59   posypać....   jery

  potwierdzam-na rondzie lichnowska-przemysłowa tragedia -jadąc wczoraj do... sam przleciałem ślizgiem przez rondo-na szczęście nikt nie jechał-jak wracałem ok.9:40 toyota wjechała w citroena-jedna ze stłuczek poza "piątką"-kiedyś zimy były jeszcze gorsze-odśnieżało wojsko,więźniowie ...,a teraz nie ma komu posypać chociażby na skrzyżowaniach-proszę włodarzy nie czekajmy na wiosnę-zamiast limuzyn i idiotycznych www(a.chojnicki)-pilnujcie sytuacji na drogach!!!!-to właśnie miasto i powiat Ch-ce są na samym końcu.....

  0
  0
 6. 21 grudnia 2010  20:45   Wczoraj była znowu ...   sąsiad z przeciwka

  Wczoraj była znowu interwencja Policji przy Kś. Pomorskich 38/29. Oczywiście ludzie lodu nikogo nie wpuścili do mieszkania. Jak długo jeszcze prokuratura i policja będzie się biernie przyglądać?

  0
  0
 7. 21 grudnia 2010  17:30   państwo prawa ?   fragi

  Jak to jest, jeżeli poślizgnę się na chodniku przed prywatną posesją to mogę żądać odszkodwania od właściciela posesji a jak poślizgnę się samochodem na oblodzonej jezdni to dostaję mandat za "niedostosowanie". Czy to na pewno państwo prawa ?

  0
  0
 8. 21 grudnia 2010  16:23   teraz za całe 660 złotych ...   anonim

  teraz za całe 660 złotych zakupcie soli drogowej i gwarantuje ,że sytuacja najechania na poprzedzający pojazd się nie powtórzy

  0
  0
 9. 21 grudnia 2010  15:56   yhy   A.K.

  zgadzam się z Tobą - masakra co 5 min. kolizja piszecie na portalu o 3 kolizjach, w których interweniowała Policja ale tam było też kilka kolizji do, których nie wzywano Policji ... :)

  0
  0
 10. 21 grudnia 2010  15:49   heja   anonim

  przed tym rondem jest sam lód - jak niby wychamować tam można samochodem ? Nie pierwszy raz tam jechałem i za każdym razem miałem z tym problem ,posypali by chociaż piaskiem z solą. W innych miejscach w Chojnicach jakoś to idzie jezdzic ale tam na Przemysłowej z Lichnowską -tragedia

  0
  0